Plachtová hala je super levné zastřešení. Pomůže i vám?


Plachtová hala je super levné zastřešení. Pomůže i vám?

Sklad, garáž na užitkové vozy, jízdárna pro koně, sportovní hala, zemědělská hala. Tohle všechno jsou budovy, které sice můžete postavit zděné, ale pokud chcete trochu uspořit, existuje finančně příhodnější řešení. Jsou jím plachtové haly, jež mají v Česku dlouholetou tradici.

Zavzpomínejte, kde naposledy jste viděli montovanou halu. Po celé ČR jsou jich spousty, a to nejen díky nízké ceně. Hodně je zpopularizovala firma POLAK CZ, jelikož s nimi dokáže opravdové divy. Polak plachtové haly najdou využití jako jízdárny, sklady, sportoviště, hangáry či seníky.

Jak je možné, že jsou tak levné?

Protože nepotřebujete žádné základy, ani drahé cihly. Stačí postavit konstrukci z příhradových rámů z ocelových trubek a tyto rámy propojit podélnými ztužidly. Na konstrukci se pak natáhne opláštění z odolné technické textilie.


Hala se nejdříve připraví, což trvá pár týdnů, pak se části dopraví na místo a sestaví. Postaveno je za několik málo dnů. A kdybyste se po pěti letech rozhodli, že potřebujete rozšířit sklad, prostě halu rozšíříte či propojíte s jinou budovou. Lze ji totiž snadno demontovat nebo přesunout na jiné místo.

Navzdory ceně vydrží dlouhé desítky let

Podle popisu se vám možná zdá, že stačí, aby zafoukalo, a plachtová hala spadne jako domeček z karet. Skutečnost je ale jiná. Haly jsou velmi stabilní, odolávají sněhu, dešti i větru. Mohou být použity i v 8. sněhové oblasti. Konkrétní zpracování a ukotvení stavby se ostatně vždy řeší podle specifických podmínek. Například hangár pro opravy vrtulníků Armády ČR společnost POLAK CZ zkonstruovala tak, aby vydržel i vítr v nárazech až 190 km/h.

Jsou zcela přizpůsobitelné

Přejete si halu s modrým opláštěním? Máte ji mít. Chcete v ní umělé osvětlení či zateplovací systém? Budiž. Společnost POLAK CZ dokáže splnit mnoho přání, haly na klíč dodává už od roku 1999. Lepšího odborníka, který vám pomůže vybudovat levné zastřešení, tedy budete hledat jen těžko.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..