Ke studiu patří i moderní vybavení

Ke studiu patří i moderní vybavení

Pokud máte doma dítko školou povinné, jistě jste řešili otázku nákupu studentského notebooku. Studentský notebook však nebude sloužit pouze pro psaní poznámek. Studenti ve škole pracují s různými programy a notebook pro studenta by je měl zvládnout spustit. Vhodnou volbou pro notebook pro studium bude model s Windows a licencí k Office.

Na co se zaměřit při výběru?

Velký výkon notebooku budou potřebovat ti studenti, kteří pracují s grafickými programy. Většina studentů bude potřebovat kvalitní webkameru, a to pro videohovory, které probíhají přes různé aplikace typu Zoom, Teams nebo Meet. Většina webkamer má pro tyto aplikace dostatečnou kvalitu. Problémy se mohou objevovat v důsledku méně kvalitního internetového připojení.

Ke studiu patří i moderní vybavení

Svoji roli hraje také hmotnost notebooku. Musíte předpokládat, že studenti jej budou často přenášet. Pokud je tomu tak, volte velikost s 13″ obrazovkou. Takové modely mohou mít hmotnost pouze v rozmezí 1,2 – 1,5 kilogramů. Budou-li studenti používat notebook především doma, pak můžete sáhnout pro modely s větší obrazovkou – 15″. U těchto modelů se hmotnost pohybuje kolem 1,6 – 2 kilogramy.

Budou-li studenti notebook používat častěji, je vhodné brát v potaz také ergonomii. Především pro domácí využívání ji zlepšíte pomocí kvalitní ergonomické myši a externí klávesnice větších rozměrů. Ke zvážení stojí i samostatný monitor.

Důležitá je i výdrž baterie, neboť ne vždy je možnost zapojení notebooku do sítě.

Zvažte repasovaný studentský notebook

Repasované notebooky představují variantu určenou pro kanceláře. Dokonale tedy vystačí pro práci s kancelářskými aplikacemi i Office. Při nákupu repasovaného notebooku můžete ušetřit finanční prostředky, přesto získáte kvalitní notebook.

Ke studiu patří i moderní vybavení

Repasované notebooky patří do vyšších produktových řad výrobce. Jsou vysoce spolehlivé a odolné. Mohou být podstatně výkonnější než v případě nákupu notebooku nového. Před prodejem procházejí náročným testováním.

Proč si pořídit repasovaný notebook a ne bazarový?

Budete-li si pořizovat notebook z bazaru, neznáte jeho původ a ve většině případů ani stav. Také na něj nedostanete standardní záruku, a ne vždy se jedná o kvalitní kousek. 

Notebooky, které prošly repasí, většinou pocházejí z velkých firem, někdy také z ukončeného operativního leasingu. Jsou to kvalitní a výkonné modely, které jsou mnohdy daleko lepší než notebooky nové. Často mívají vyšší výkon, lepší vybavení, jsou kvalitněji provedené a jsou daleko odolnější.

Můžete tak získat drahý notebook za zlomek jeho původní ceny. Vzhledem k tomu, že se jedná o notebooky, pro jejichž výrobu byly použity prémiové materiály, mají velice kvalitní komponenty. Před prodejem procházejí čištěním, kontrolou a přeinstalací operačního systému. Repasované notebooky šetří vaše finanční prostředky. Posuďte sami na Eurotech.cz.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..