Jak probíhá nábor pracovníků na Filipínách?

Jak probíhá nábor pracovníků na Filipínách?

Nábor zaměstnanců ze zahraničí je rozšířeným řešením pro tuzemské společnosti. Jaké výhody jim může přinést spolupráce s Filipínci?

Proč právě Filipínci? 

V Česku se řada firem napříč rozličnými sektory potýká s nedostatkem vhodných pracovních sil. Řešením se stává nábor zaměstnanců v zahraničí. Velmi často tuzemské podniky „sahají“ právě po pracovnících z Filipín. Proč tomu tak je?

Ani vzdálenost tisíců kilometrů není pro český pracovní trh překážkou. Filipínci sice neznají českou kulturu a nehovoří naším rodným jazykem, problém to však pro jejich uplatnění na různorodých pozicích není.

Nedostatek pracovníků hlásí sektory, jako je výroba, logistika a stavebnictví. Češi se příliš „nehrnou“ na pozice svářečů, slévačů, kovoobráběčů, strojních zámečníků, elektrikářů, CNC operátorů a seřizovačů. A právě tato místa Filipínci mohou saturovat.

Tento národ má obecně v povaze přátelskost a komunikativnost. Díky křesťanství není jejich kultura té české tolik vzdálená. Potrpí si na vepřové maso a nezříkají se ani alkoholu, Filipínec rozhodně nepohrdne rumem.

Na pracovišti jsou obyvatelé tohoto ostrovního státu spolehliví a za práci rozhodně umí „vzít“. V sobě mají zakotvenou určitou poctivost. Zároveň mají vůli pracovat a zejména mladá generace počítá s tím, že kvůli práci bude muset opustit hranice rodné země.

Jak zaměstnat v Česku legálně cizince

V Česku tak aktivně podporují zaměstnávání cizinců i programy ekonomické migrace. Ty na našem území úspěšně probíhají již od roku 2012.

Jejich smyslem je dosažení časových úspor při přijímání a vyřizování žádostí o pobytová oprávnění zahraničních pracovníků. A zařadil se mezi ně i Režim Filipíny (Režim ostatní státy) orientovaný na nábor kvalifikovaných uchazečů o zaměstnání.

Podobně jako v případě jiných cizinců totiž platí i u Filipínců, že chce-li je zaměstnavatel zaměstnat, obnáší to některé nutné povinnosti.

Cizinec, který v Česku žije a pracuje legálně, musí na obě tyto sféry získat povolení. To už lze dnes poměrně jednoduše zvládnout najednou díky existenci modré karty, případně tzv. zaměstnanecké karty.

Jak probíhá nábor pracovníků na Filipínách?

V obou případech se jedná o duální povolení, kdy lze tímto způsobem vykrýt povolení k pobytu i k zaměstnání. Liší se pouze úrovní požadované kvalifikace, modrá karta je pro kvalifikaci vysokou. O povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání už se díky existenci zaměstnanecké karty nežádá.

Další variantou může být povolení k zaměstnání. Toto povolení však vyžaduje ještě i uplatnění povolení k pobytu. Držitel tak zároveň například musí mít i zaměstnaneckou kartu v neduálním režimu.

Požádat je si možno i o další typ pracovního víza. Být to může krátkodobé či dlouhodobé vízum za účelem sezónního zaměstnání. Ty se liší v délce předpokládaného pobytu, dlouhodobé vízum je dimenzováno nad 90 dnů, to krátkodobé na méně než 90 dnů.

Jak může jednoduše proběhnout nábor pracovníků

Potřebujete získat svoje nové zaměstnance a současně se obáváte vzdálenosti i byrokratických překážek? Pomoci vám může agentura IRS Czech.

Díky lze zvládnout nábor vysoce efektivně. Celý proces totiž proběhne v náborovém centru přímo v konkrétní zemi, tedy v tomto případě na Filipínách. Zaměstnavatel tak má možnost výběr velmi dobře ovlivnit a svoje zaměstnance si volí již ve fázi, než začne na území ČR vyřizovat potřebná povolení. 

Realizovat nábor vlastními silami je časově nevýhodné, ale také nákladné z hlediska ekonomického. Obnáší to relativně drahou inzerci, zintenzivnění PR aktivit i čas zaměstnanců HR oddělení.

Agentura IRS Czech díky svým kontaktům v zahraničí umí tyto procesy významně zjednodušit a zrychlit. Dodání patřičně kvalifikovaných zaměstnanců podle požadavků klienta je tak otázkou krátké doby. Celý proces je možno prakticky zvládnout během 3 měsíců.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..