Které diety jsou nejznámější?

Které diety jsou nejznámější?

Které diety jsou nejznámější?

Diety se kolem nás objevují dnes a denně, ať už u našich přátel či příbuzných, nebo si o nich přečteme v různých časopisech a internetových magazínech, když nějakou dietu drží některá celebrita. Velmi často také různé dietní programy, tablety a podobně různé slavné osobnosti dokonce doporučují ve formě komerční reklamy. Tak či tak, diety jsou součástí našich životů, i když vůbec žádnou nedržíme. A které patří mezi ty nejznámější? Pojďme se na ně podívat.

Tukožroutská dieta

Základním kamenem této diety je polévka, která je vlastně plná různé zeleniny, patří sem cibule, papriky, rajčata, mrkev, bílé zelí a celer. Tato polévka se konzumuje po dobu 7 dní a v jejich průběhu byste měli shodit 5 až 10 kilogramů. V některé dny je možné konzumovat i jiné potraviny, než jen polévku. Z vybraných je to třeba ovoce, odtučněné mléko, plátek hovězího masa či natural rýže.

Dieta podle krevních skupin

Ze všeho nejdřív si musíte zjistit, jako máte vlastně krevní skupinu. Podle toho si pak můžete sestavit jídelníček, který budou tvořit potraviny, které jsou vhodné pro danou krevní skupinu, tzn. potraviny, které zrychlí metabolismus a tím pomohou s hubnutím. Skupina 0 má třeba základ v masu, skupina A jsou zase většinou vegetariáni, skupině B prospívají mléčné výrobky a pro AB jsou nejlepší sójové produkty.

Plážová dieta

Musí obsahovat minimum sacharidů a tuků, ale co nejvíce vlákniny. První část diety spočívá v tom, že se zbavíte všech zlozvyků a trvá 14 dní, v druhé části se na jídelníček vrací potraviny, které byly zakázány, ta se drží tak dlouho, dokud není dosaženo požadované váhy. Třetí část (fáze) diety je o tom, že už se umíte stravovat jinak a na tento styl stravování jste si už zvykli, navíc se změnil i váš životní styl.


DASH dieta

Dodržujete 6 jídel každý den, energii doplňujete luštěninami, bílkovinami, z ryb, čerstvé zeleniny a drůbeže. Zcela se vyhýbáte bramborám, bílému pečivu, jednoduchým cukrům a červenému masu. Díky tomu svůj metabolismus nakopnete na vysoké obrátky.

Volumetrická dieta

Její podstata spočívá v tom, že musíte přijímat velký objem, ale s minimem energie. To znamená, že se zaměříte na ty potraviny, které obsahují hodně vody. Mezi ně patří melouny, okurky, ananas, pomeranč, rajčata, bílé maso a nízkotučné mléčné výrobky. Tento druh diety je velmi oblíbený u hollywoodských hvězd.

Norská dieta

Severská dieta doporučuje konzumaci ořechů, semen, zeleniny a ovoce pokud možno v biokvalitě, mořských ryb kvůli obsahu omega-3  a celozrnné potraviny. Výhodou je, že nepočítáte kalorie.

Zónová dieta

Dieta spočívá v tom, že si nastavíte procentní poměr každého jídla, musí vždy obsahovat 40 % sacharidů, 30 % tuků a 30 % bílkovin. Omezený příjem sacharidů zajistí, že se tělo dostane do zóny ve které ho přinutíte, aby začalo energii čerpat z tuků a bílkovin, čímž začnete hubnout.

Atkinsova dieta

Přijímáte minimum sacharidů, konzumují se zejména bílkoviny a tuky. Zásoby tuku se postupně přeměňují na energii, tomuto procesu se říká ketóza. Vhledem k tomu, že je tato přeměna (proces) velmi náročná pro tělo, je při ní spotřebováno velké množství kalorií. Je povoleno občas vypít skleničku vína.

Dělená strava

Potraviny jsou rozděleny do skupin, které se navzájem nekombinují. Sacharidy, bílkoviny a neutrální potraviny. Dieta spočívá v tom, že se jí buď celý den jen jedna skupina potravin, nebo si jednu skupinu dáte jako jedno jídlo a poté to vystřídáte s další skupinou. V praxi to znamená, že když bude oběd složený ze sacharidů, večeře bude z bílkovin, nebo budete celý den jíst jen bílkoviny třeba.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..