Kusové koberce jsou moderní řešení 21. století


Kusové koberce jsou moderní řešení 21. století
Kusové koberce jsou moderní řešení 21. století

Dříve bylo běžné dávat si koberce na celou podlahu. Považovaly se za útulné, chození po nich bylo příjemné, nemuseli jste stoupat na studenou zem. Dnes však existují i jiné dobré alternativy. Přišly plovoucí či vinylové podlahy a koberce z českých domácností postupně mizí.

Důvodem, který mluví proti kobercům, je úklid. V koberci se zachycuje spousta prachu. Nemusí to být vždy na škodu, někdy je tomu přesně naopak – zachytává jemný prach a snižuje jeho koncentraci v ovzduší. Nikdo však nemůže zpochybnit, že úklid koberce je náročnější než například u plovoucí podlahy. Z té jednoduše setřete rozlité víno, prach vysajete nebo vytřete mopem. Naproti tomu na dokonalé vyčištění koberce si budete muset zavolat odborníky na mokré čištění.

Koberců se ale nevzdávejte, ty kusové jsou trendy

Všechno výše uvedené je sice moc pěkné, ale plovoucí podlaha jen těžko nahradí ten pocit, když ráno vstanete z postele a stoupnete na příjemně měkký a teploučký koberec. Právě proto si dnes spousta lidí pořizuje kusové koberce. Dávají si je před sedací soupravu v obývacím pokoji, ke krbu, před postel a samozřejmě do dětských pokojů, protože děti by si neměly hrát na studené zemi.

Jaké kusové koberce se hodí do jednotlivých místností?

Do obývacího pokoje či ložnice před postel si lidé často pořizují kusové koberce s vyšším vlasem. Jsou velmi příjemné, ale více se v nich zachytává prach. Do dětských pokojů patří klasické dětské koberce – s motivem filmů, zvířátek či silnic.

Při výběru koberce se určitě dívejte na hustotu vláken. Čím je vyšší, tím jsou koberce odolnější. Rozdíl je také v materiálu vláken. Ta syntetická jsou levnější, lépe drží tvar a odolávají vůči špíně. Přírodní materiály (vlna, hedvábí, kokosové vlákno atd.) mají nižší životnost, jsou náročnější na údržbu, dražší, ale luxusnější. Na příklady parádních kusových koberců se podívejte například do e-shopu Superpodlaha.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..