Lakovací kabina z bazaru? Raději kupte novou

Lakovací kabina z bazaru? Raději kupte novou
Lakovací kabina z bazaru? Raději kupte novou

Zejména začínající podnikatelé, kteří si zařizují svoji první autolakovnu, mají tendenci co nejvíce ušetřit. Logicky se tedy nabízí koupě bazarové lakovací kabiny. Když zapátráte na internetu, objevíte jich několik. Nicméně právě kabina je tím hlavním, co budete při práci využívat, a tak byste na ní neměli šetřit.

Teoreticky by samozřejmě šlo zpočátku lakovat bez kabiny. Jenže opravdu chcete manipulovat s nebezpečným materiálem v otevřeném prostoru? Vypouštět těkavé látky do okolí a podporovat vznik požáru či výbuchu? Lakovací kabiny navíc nabízí sterilní prostředí.

U bazarové lakovací kabiny si stavem nemůžete být jistí

Všichni prodejci vám budou tvrdit, že jejich kabina byla málo používaná a je téměř v 100% stavu. Pokud je pravda někde jinde, vy to nemusíte zjistit ani při osobní prohlídce. Až při používání přijdete na to, že nějak špatně těsní a odsávání také nefunguje zrovna skvěle, možná už nefunguje ani ohřívání. Neriskujte a kupte si novou lakovací kabinu.

Vyberte si kabinu, která vám vyhovuje

Další nevýhodou kabiny z bazaru je, že si ji nemůžete přizpůsobit. Když si půjdete koupit novou, vyberete si všechno podle sebe. Model, rozměry, stavbu a vlastnosti. U specializovaného prodejce si necháte dovézt takovou kabinu, která do vaší autolakovny přímo sedne.

Máte-li dost místa, pak by pro vás mohlo být výhodné pořídit i zdvojenou lakovací a sušící kabinu. Sehnat se dají rovněž minikabiny a energeticky úsporné kabiny. Ostatně, při výběru byste měli myslet do budoucna třeba právě na náklady na provoz.

Zajímavost na závěr: Pro vybavení autolakoven postačí klasické lakovací kabiny s rozměry vhodnými pro osobní auta. Tušíte však, jak se lakují například letadla a jiné velké stroje? Pro tyto účely se vyrábí průjezdové lakovací kabiny, nebo dokonce kabiny s otevřeným stropem, do nichž se výrobky zaváží jeřábem. Někdy bývají oceloplechové, jindy zděné.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..