Jak může pomoci konopí?


Jak může pomoci konopí?
Jak může pomoci konopí?

V dřívějších dobách se konopí pěstovalo kvůli olejnatému semínku a pevnému vláknu. Může pomoci s celou škálou zdravotních problémů (neduhů). Často se stává, že konopí seté (Canabis sativa) zabírá při léčbě mnohem lépe než některé léky. Na co může pomoci?

Epilepsie

Podle odborníků dokáže pomoci zhruba u 60 procent pacientů. Díky konopí se snižuje nejen počet, ale také intenzita záchvatů. Zároveň neohrožuje pacienty žádnými vedlejšími účinky jako je tomu u klasických léků.

Revmatoidní artritida

Konopí seté neboli marihuana je při problémech s revmatismem značně účinná. Potlačuje bolest, ale také zmírňuje záněty uvnitř těla. Oblíbené a vhodné jsou zejména konopné masti.


Nechutenství

Ztráta chuti k jídlu se může objevit zcela nečekaně. Obecně je známo, že k jejímu povzbuzení může dojít při denní dávce THC a to ve výši 5 až 10 mg v podobě tablet. Pokud by byla dávka vyšší, bude efekt účinku zcela opačný, a místo povzbuzení chuti, dojde k její ztrátě.

Poznámka: THC je psychoaktivní látka, která je obsažena v konopí.

Zelený zákal

Konopí dokáže snížit nitrooční tlak v průměru o 25 až 30 procent, někdy dokonce až o 50 procent. První výsledky při léčbě konopím se zpravidla dostaví již po 14 dnech. Zlepšení je často až neuvěřitelné.

Roztroušená skleróza

Zde se opět dostávají ke slovu konopné masti, jež nemocní vyhledávají jako vhodnou léčbu na nebolestivé křeče ve svalech. U bolestivých křečí je úspěšnější čokoláda s konopím a také inhalování marihuany. Konopí zároveň mírní nespavost, kterou vyvolávají vysoké dávky kortikosteroidů.

Parkinsonova choroba

Pro pacienty je konopí velkou pomocí nejen při bolestech, ale dokáže rovněž zpomalit celkový průběh nemoci a značně zlepšit psychiku každého pacienta. Nedoporučuje se však kouření či inhalace, ale pouze žvýkání.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..