Na co nezapomenout při výběru bazénu pro děti na zahradu

Na co nezapomenout při výběru bazénu pro děti na zahradu
Na co nezapomenout při výběru bazénu pro děti na zahradu

Nadzemní bazény se v posledních letech vezou na vlně popularity. A není divu, že jsou tak oblíbené. Poskytují majitelům domů všechny výhody a radosti, bazén na zahradě přináší, aniž by museli vynaložit vysoké finanční prostředky a realizovat rozsáhlý stavební projekt, který s sebou přináší zapuštěný bazén. Navíc, pokud máte malé děti, které ještě neumějí plavat, je napůl vypuštěný bazén mimo sezónu velkým bezpečnostním rizikem. Nadzemní bazén mimo sezónu uskladníte a nebezpečí je zažehnáno. Pokud na zahradě ještě bazén nemáte a chcete ho teprve dětem pořídit, neměli byste opomenout zvážit několik věcí:

Věk dítěte

Snad tím úplně nejdůležitějším faktorem při výběru bazénu, je to, pro koho bazén pořizujete. Tedy vaše dítě. Bazén vhodný pro batole bude na hony vzdálen tomu, které ocení desetileté dítě. Pro malé děti je vhodnější nafukovací bazén, který nemá žádné tvrdé hrany a dětem se dobře dostává dovnitř bazénu a ven z něj. Také množství vody bude podstatně menší než u bazénu pro větší děti. Malé děti ocení také skluzavku do bazénu, kterou můžete pořídit buď zvlášť nebo i jako součást dětského bazénu. Nezapomeňte ani na hračky do vody jako jsou míčky, konvičky, kyblíčky, kelímky, plavací zvířátka či lodičky.

U větších dětí už můžete sáhnout po větším bazénu, opět buď nafukovacím nebo s konstrukcí. Děti už si v něm mohou trochu zaplavat a potápět se. I výběr hraček bude u starších dětí odlišný. Větší děti určitě potěší stříkací pistole, nafukovací lehátka, větší skluzavky, míče, kruhy i plováky. Můžete hrát v bazénu různé hry, děti například rádi loví předměty ze dna nebo hrají vodní bitvy. 

Umístění bazénu

Dalším důležitým faktorem, který musíte zvážit, je místo. Jednak prostor, který na bazén máte, tak i povrch, na kterém bude bazén stát. Pokud nemáte na zahradě větší volnou plochu, sáhnete logicky po bazénu menších rozměrů nebo po vířivce, ve které si děti také užijí spoustu legrace a velký užitek z ní budete mít i vy. Co se týče podkladu, bazén by měl vždy stát na rovině a nezapomeňte pod něj dát podložku, ať snížíte možnost poškození na minimum.

Údržba

Dětský nafukovací bazének, který napouštíte, když je zrovna horko a chcete děťátko osvěžit, žádnou zvláštní údržbu nepotřebuje. Pokud ale chcete mít bazén napuštěný celé léto, nezapomeňte na kvalitní filtraci (ačkoli je většinou dodávána i s bazénem), síťku na odstraňování hmyzu či nečistot a případně i na bazénovou chemii a vysavač. Aby vám voda vydržela dlouho čistá, nezapomeňte ji pravidelně čistit, a to jak pomocí filtrace a bazénové chemie, tak i pomocí vysavače a síťky. Nejdůležitější ovšem je, abyste si bazén společně s dětmi pořádně užili, tak dobře vyberte, pořiďte pár vhodných hraček a nezapomeňte mít děti u bazénu vždy na očích. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..