Na jaké lokality se zaměřit při hledání nejlepšího bydlení?

Na jaké lokality se zaměřit při hledání nejlepšího bydlení?

Hledání nového bydlení je velmi složité. Musíte si totiž dopředu určit hned několik různých priorit. Jednou z nich je především lokalita. Vnitřní vybavení bytu si totiž změníte, ale s lokalitou moc velké změny neuděláte. A podle čeho vybírat tu nejlepší lokalitu a na co si dát pozor? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Dobrá občanská vybavenost

Dobrá občanská vybavenost je pro mnoho lidí naprostým základem lokality vhodné pro bydlení. Jde především o blízký obchod, školku, školu, ale třeba i lékaře. Patří sem také množství autobusových linek, přítomnost zastávky tramvaje či metra nebo snadné parkování, kdy není nouze o volná místa. Sehnat kombinaci všech těchto faktorů bývá ve větších městech poměrně komplikované. Z toho důvodu se zaměřte na některé nezbytnosti, které se svém okolí opravdu nezbytně potřebujete, a podle nich dále vybírejte. Lokality se samozřejmě také vyvíjí. Přibývá nová výstavba, objevují se obchody, kanceláře a pracovní příležitosti. Stejně tak však mohou mizet a vývoj lokality může být spíše negativní. Bohužel nic z toho se nedá do budoucna příliš dobře odhadnout.

U inzerátů nemovitostí je často uvedeno, jak daleko je MHD, kde je nejbližší obchod, lékař, veterinář a podobně. Vypadá to dobře, ale většinou je potřeba také zjistit, o jaký konkrétní obchod se jedná, jestli jde o lékaře, kterého budete využívat a kolik linek a jak často jezdí na danou zastávku.

Osobní subjektivní pocit z dané lokality

Při výběru bydlení z velké části záleží hlavně na vašem pocitu. Zvolená lokalita by se vám měla líbit a splňovat všechny důležité požadavky. Pro každého to však znamená něco jiného. Položte si tak otázku, jestli je pro vás na prvním místě důležitý větší obchod v těsné blízkosti a ruch města, nebo hledáte spíše klidnější čtvrt s podílem parků a přírody. V Praze najdete obě varianty a případně i jejich různé kombinace, takže je rozhodně z čeho vybírat. A jak se co nejlépe seznámit s danou lokalitou? Vypravte se zde na několik prohlídek okolí. Dejte si čas důkladně prozkoumat jednotlivé uličky, ať zjistíte, jestli to bude to pravé místo pro váš život.

Cenová dostupnost nabízených nemovitostí

Ono totiž sehnat pěkný pronájem bytu Praha za dobrou cenu není vůbec nic jednoduchého. Velká poptávka způsobená tím, že se do hlavního města stěhují lidé za prací a studiem totiž velmi zrychluje mizení dobrých inzerátů. Pokud chcete zvýšit své šance na objevení toho správného bytu, rozhodně si nezapomeňte zapnout upozornění v podobě hlídacího psa. Snadno se tak dozvíte o každé nové nabídce, která splňuje předem definované parametry, a možná díky tomu získáte výhodu, s jejíž pomocí získáte skvělý pronájem či byt ke koupi.

Menší turistický ruch

Především v centru Prahy může být problém objevit takovou nemovitost, která je stranou od cestovního ruchu a turistů. Jestli hledáte byt v samém srdci historického centra, musíte se připravit na aspekty, které k této turistické části patří. Naopak v Praze najdete i velkou část lokalit, kde potkáte výhradně místní obyvatele a nepředstavují žádný speciální cíl pro turisty. Například jde o Prahu 3, 4, 10 a podobně.

Dobrá dopravní dostupnost

Především v Praze může být problém s ježděním autem. Z toho důvodu se většinou vyplatí využívat hromadnou dopravu. A to v praxi nejčastěji znamená metro. Je rychlé a snadno se dostanete na většinu hlavních dopravních uzlů, odkud můžete případně dále pokračovat tramvají či autobusem. Sehnat tak bydlení poblíž některé ze zastávek metra tak otevírá více příležitostí i do budoucna, kdy si třeba najdete jinou práci, nebo budou děti jezdit trochu dále do školy a na kroužky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..