Nakupujeme kvalitní polštáře a přikrývky

Nakupujeme kvalitní polštáře a přikrývky

Kvalitu spánku ovlivňuje jak polštář, tak přikrývka. Podle podle jakých kritérií před nákupem vybírat a na co si dát pozor v případě, že trpíte alergií?

Základem je polštář

Polštář rozhoduje o kvalitě našeho spánku naprosto zásadním způsobem. Velké oblibě se v současné době těší polštáře z dutého vlákna. Vyznačují se lehkostí, vzdušností a snadnou údržbou, díky možnosti praní v pračce na 40°- 40°C. Nespornou výhodou je také regulace množství výplně podle vašich potřeb. Jestli trpíte alergií, zvolte antibakteriální provedení s možností praní v pračce na 90°C. Díky tomu se nemusíte obávat bakterií ani roztočů. V nabídce jsou od malých rozměrů 40×40 cm až po klasické 70×90 cm.

Příjemný spánek v každém ročním období

Neméně důležitá je i volba přikrývky, protože právě ta rozhoduje o tom, zda se budete choulit zimou nebo vedrem nebudete moci spát. Přikrývky z dutého vlákna se vyznačují vysokou mírou hřejivosti. Zároveň snižují riziko pocení. Další předností je jejich tzv. nesléhavost. Proto se vám nemůže během spánku stát, že se vnitřek přikrývky nahrne k jedné straně, jako u klasických peřin. Přikrývky jsou také vhodné pro alergiky, protože se v nich drží minimum roztočů a prachových částic. Jestli chcete mít jistotu, můžete je vyprat v pračce až na teplotu 90°C.

I povlak na polštář je důležitý

Povlaky na polštáře můžete vybírat v klasických rozměrech 70×90 cm, nebo v menší variantě 40×40 cm. Rozhodující je hlavně funkce polštáře. Zda má sloužit jako dekorační, nebo jako doplněk pro klidný spánek. V první variantě volíme takový polštář, který vhodně doplňuje interiér a současně je jednoduchý na údržbu. Většina povlaků je bavlněná, tudíž je můžete prát v pračce na 40°- 40°C . Dalším kritériem je provedení zapínání na knoflíky nebo zipovým uzávěrem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.