Co (ne)dělat s tiskárnou v kanceláři


Co (ne)dělat s tiskárnou v kanceláři
Pokud chcete na pracovišti tisknout dětem materiály do školy, domluvte se napřed s nadřízeným.
Co (ne)dělat s tiskárnou v kanceláři

Tiskárny v kancelářích mají určitá nepsaná pravidla, tak jako všechny věci, které jsou považovány za společné. Pomáhají udržet pořádek, případně zmírnit všudypřítomný chaos. Pokud se je rozhodnete ignorovat, můžete ze sebe v očích kolegů udělat vyvrhele, který nedbá na zachovávání společenského dekora. Máme pro vás proto několik tipů, jak se vyvarovat nepříjemných faux pas při obsluze tiskárny.

Ano – Doplňujte papír a vyměňujte tonery/cartridge

Doplnit, co jsme právě spotřebovali, je součástí dobrého vychování. Ale jak se zdá, pro někoho je vyhýbání se těmto povinnostem tak trochu sport a raději tuto práci nechává na jiné. Problém nastane, když se pro stejný přístup rozhodne i další kolega a po chvíli nemá firma jak a na co tisknout, protože chybí toner nebo papír. Proto po dokončení tisku a sesbírání dokumentů vždy doplňte spotřebovaný papír, případně vyměňte toner.

Pokud máte v práci různé značky a typy tiskáren, při výměně barvy vždy pamatujte na to, že musíte použít toner kompatibilní s tiskárnou (tzn. toner Brother pro tiskárnu Brother, případně odpovídající alternativní toner).

Ne – Neodkládejte cizí vytisknuté dokumenty ze zásobníku

Pokud je vaše firemní tiskárna neustále v jednom kole, v zásobníku budou pravděpodobně vždy čekat dva až tři vytisknuté dokumenty. Můžete být v pokušení je někam založit při hledání vlastního dokumentu, ale nedělejte to. Ušetříte tím kolegovi frustraci ze ztracených papírů a firmě náklady na jejich opětovné tisknutí.

Ano – Nechte kolegy s méně dokumenty tisknout dřív

Představte si následující situaci: spěcháte na důležitou schůzku a potřebujete rychle vytisknout dokument pro klienta. Jenže váš kolega zrovna akutně potřebuje vytisknout dvousetstránkový report, čímž způsobí u tiskárny celkem dlouhou frontu, a vy tak přijdete na očekávané setkání se zpožděním. 

Samozřejmě že je občas těžké se dohodnout, kdo by měl dostat přednost. Vždy se ale vyplatí trocha ohleduplnosti, než se vrhnete na tisk mnohastránkového elaborátu. Ušetří to čas všem.

Co (ne)dělat s tiskárnou v kanceláři
Čím větší kancelář, tím větší riziko konfliktu. Proto je potřeba minimalizovat potenciální třecí plochy respektováním určitých zásad.

 

Ne – Netiskněte osobní dokumenty

Celá řada kancelářských pracovníků je přesvědčená, že tisk jednoho nebo dvou osobních dokumentů nenadělá žádnou škodu – a nejspíš mají pravdu. Pokud se tak ale děje opakovaně skoro každý den, šéf vás pravděpodobně nepochválí. Značkové tonery a inkousty nejsou zadarmo a vy nejspíš nechcete být zodpovědní za plýtvání firemními penězmi. Koneckonců, v podstatě se jedná o krádež.

 

 

Co (ne)dělat s tiskárnou v kanceláři
Pokud chcete na pracovišti tisknout dětem materiály do školy, domluvte se napřed s nadřízeným.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..