Co můžete získat změnou dodavatele plynu a elektřiny?

Co můžete získat změnou dodavatele plynu a elektřiny?
Co můžete získat změnou dodavatele plynu a elektřiny?

Změna dodavatele energií do domácnosti je v českých podmínkách běžnou věcí. Každým rokem k takovému rozhodnutí dojdou statisíce domácností. Hlavní motivací je samozřejmě úspora peněz, důvodů ale může být více. Pokud vás zajímá, jaké jsou nejdůležitější argumenty, proč je změna dodavatele často výhodná, čtěte směle dále.

Úspora peněz až na prvním místě

Kvalita elektřiny je vždy stejná, proto na jejím zdroji teoreticky nezáleží. Jednotliví dodavatelé se ale v cenách liší podle toho, jakou firemní politiku zastávají. Cena elektřiny se totiž skládá z několika částí, ale jednu z nich přeci jen ovlivňují právě dodavatelé elektřiny. Pokud tedy dlouhodobě odebíráte elektřinu od jediného dodavatele, je dost dobře možné, že jinde byste ušetřili.

Jako nový zákazník se můžete těšit na různé bonusy

Konkurence mezi dodavateli hraje ve váš prospěch. Asi není jediná energetická společnost, která by se nesnažila nalákat nové zákazníky formou bonusových programů, odměn a dárků. Nabídky v tomto ohledu jsou opravdu velmi pestré, takže vybírat je určitě z čeho.

Změny se nebojte, k žádnému přerušení dodávek nedojde

Celý proces změny dodavatele představuje jen poměrně jednoduchý administrativní úkon. Nemusíte se bát přerušení dodávek elektřiny nebo plynu, na provozu vaší domácnosti se změna nijak neodrazí.

Dobře zvolená společnost navíc změnu zařídí za vás

Stačí si zvolit solidního dodavatele a život si usnadníte ještě více. Papírování, dojednávání schůzek a obíhání kontaktních míst asi nemá v lásce nikdo. Bohužel je to jeden z důvodů, proč část domácností raději zůstává u starých dodavatelů a raději platí za energie více peněz. Kvalitní dodavatel tyto administrativní záležitosti vyřídí kompletně za vás, stačí se mu jen ozvat.

Změna dodavatele vám umožní vyjednat si lepší podmínky a volnost

Nevyhovuje vám stávající smlouva? U nového dodavatele si můžete vyjednat lepší podmínky, které případně lze po půl roce změnit. Smlouva na dodávky energií tak nemusí představovat obtížný závazek, ale naopak volnost a flexibilitu.

Doufáme, že jste v článku našli přehled nejdůležitějších argumentů, proč je někdy dobré dodavatele změnit. Víte ale, že změnou dodavatele nemusíte „jen“ ušetřit, ale také můžete dokonce vydělat? Pokud vás tato možnost zajímá, zjistěte více o výhodné nabídce Carbounion.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..