Nejen zima udává prim bydlení ve skandinávském stylu!

Nejen zima udává prim bydlení ve skandinávském stylu!

Nejen zima udává prim bydlení ve skandinávském stylu!

Severské země jsou vzdušným, chladným, čistým prostředím, plným silných mužů, přírodních materiálů i industrialismu. Tedy všeho, co se právě teď v interiérech domácností nosí. Barvy, které u skandinávských designérů domácností převládají, jsou zejména světlé, především pak přírodní. Mezi akceptovatelné odstíny tak patří například barvy srubů, jako jsou odstíny hnědé a béžové, dále pak šedá barva, ale zejména bílá. No a pak nezapomeňme na kontrast v podobě dekorací, které jsou často červené, podobně jako je tomu v Londýně na ulicích, kde v tomto šedém městě nacházíte výrazné prvky v podobě anglických telefonních budek či poštovních schránek, anebo pak jde o prvky barev dotčené vlajky.

Jak žít jako ve Skandinávii?

Možná se i vy snažíte vybavit svou domácnost po skandinávském vzoru. Proto vás jistě napadla otázka, jaké jsou vlastně typické severské dekorace domácnosti. V současné době severských vzor obydlí opravdu převládá nad veškerým jiným designem domácností. V kurzu jsou tak praktické stoličky či taburety, chcete-li. Ty využijete například jako podnožku ke svému oblíbenému křeslu. A jak by měly vypadat, respektive, jaké naleznete na internetu a v kamenných obchodech? Buď jde o trojnožku s podsedákem v podobě umělé kožešiny, anebo si uživatelé oblíbily sedací pytle v podobě atrapy dřevěných polen břízy, plněných polystyrénovými kuličkami.


Nejen zima udává prim bydlení ve skandinávském stylu!

Nástěnné trofeje jsou nezbytností skandinávského dekoru

V kurzu jsou také nástěnné trofeje. Ovšem zapomeňte na to, že byste se museli stát myslivcem, myšlené jsou totiž trofeje v podobě jeleních hlav, které koupíte v každém designovém obchodu jako stavebnici “udělej si sám”. Jde tak o dřevěnou překližku, ze které sestavíte hlavu jelena s parohy, a poté si ji dokonce můžete samo vybarvit.

Nejen zima udává prim bydlení ve skandinávském stylu!

Nezapomeňte ani na přírodu – dřevo, dřevo, dřevo a větve!

Sever miluje přírodu. Snaží se s ní tak být spjatý i doma. Nic tedy nezkazíte tím, když si pořídíte transparentní vázy a na podzim oškubete svou čínskou vrbu, jejíž větve krásně ztvrdnou a stanou se skvělým estetickým prvkem v domácnosti.Na trhu se dají zase koupit různobarevné větvičky právě v tomto období. Na ně pak můžete přes roční období věšet typické severské dekorace. V zimě to jsou samozřejmě vánoční ozdoby v podobě losů, jelínků a dalších zvířat.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..