Nepodceňujte význam kročejové izolace. Zpříjemní vám život

Nepodceňujte význam kročejové izolace. Zpříjemní vám život

V povědomí lidí je tepelná izolace a něco málo někteří možná tuší také o odhlučnění. To se ale zpravidla spojuje hlavně s odhlučněním stěn. Jen málokdy si ale lidé vzpomenou třeba při rekonstrukci domu či bytu na izolaci kročejovou. Přitom kroky a dusot, který slyšíme z patra nad námi může být velmi nepříjemný, a právě tento druh izolace to dokáže efektivně řešit. komfortu záleží

Je vcelku jedno, zda se bude jednat o dům nebo byt. V domě to máte jednodušší, protože je zpravidla váš, ale u bytu je potřeba odhlučnit především souseda nad vámi. Dá se to řešit odhlučněním stropu, ale to není natolik efektivní jako kročejová izolace přímo v konstrukci stropu, resp. podlahy bytu nad vámi. Je to tím, že by se stále určitá část hluku přenášela do zdí. Izolace kročejová je také specifická tím, že se zaměřuje na odhlučnění těžce omezitelných hluků na nízkých frekvencích. Těmi jsou právě naše kroky, dusot apod. Může to být ale také dunění hudby.

Charakteristické rysy kročejové izolace

U kročejové izolace je typické kromě pohlcování nízkých frekvencí také to, že prvky izolace musejí mít vysokou dynamickou tuhost. Není až tak důležitá tloušťka, ale právě tento aspekt. To tento typ izolace odlišuje od jiných. Většinou postačí tloušťka 5 až 10 milimetrů. Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • Vysoká neprůzvučnost
  • Významné snížení kročejového hluku
  • Ekologické materiály

Aby bylo odhlučnění opravdu efektivní, je potřeba se zaměřit samozřejmě rovněž na stěny. Zatímco izolace kročejová má velký význam i ve vlastním domě, odhlučnění stěn je významné zejména pro byty, kde zkrátka s hlučnými sousedy mnoho nenaděláte. Zde pomůže akustická pěna, která se kombinuje s odhlučňovacími deskami. Samotná pěna je velmi dobrá z pohledu snížení doby do zvuku neboli ozvěny v prostorech, kde se vyskytuje nadměrný hluk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..