Nevíte si rady s náplní do tiskárny? Poradíme


Nevíte si rady s náplní do tiskárny? Poradíme
Nevíte si rady s náplní do tiskárny? Poradíme

Inkoust, cartridge, toner, kazeta…. Záplava výrazů, která nemusí být každému jasná a všechny se týkají náplní do tiskárny. Jak však poznat a vybrat tu správnou, aby ve vaší tiskárně fungovala správně? Není to žádná věda. Rozdíl v ceně však může být naprosto zásadní.

Vybírejte rozumně, šetřete

Předně si musíte ujasnit, jakou tiskárnu máte, zda inkoustovou, nebo laserovou. Podle toho pak můžete vybírat. Dalším důležitým rozhodnutím je, zda chcete investovat do originálních náplní nebo vám budou stačit ty kompatibilní. Zásadní rozdíl není v kvalitě tisku, jak by asi člověk očekával, ale v ceně. A ten může být opravdu vysoký. Třeba barvy do tiskárny Canon v originální verzi vás vyjdou téměř na 1300 Kč, zatímco jejich kvalitativně i obsahově odpovídající alternativy na 333 Kč. 

Značka vždy neznamená nejvyšší kvalitu

Pokud vás odrazuje možnost, že by neoriginální toner poškodil vaši tiskárnu nebo nějakým způsobem ovlivnil její životnost, nemusíte mít obavy. Produkty výrobců kompatibilních náplní jsou již na takové úrovni, že jsou tato rizika minimální. Ti nejserióznější přitom svým zákazníkům slibují řešení případných problémů na vlastní náklady.

K takovým situacím ovšem dochází jen naprosto výjimečně, protože kompatibilní náplně splňují veškeré nároky a kvalitu mají garantovanou příslušnou certifikací. Příkladem jsou třeba tonery TonerPartner. Český výrobce nabízí kromě originálních náplní také kompatibilní varianty v nejvyšší kvalitě.

Konkurence zvučným značkám nevoní

Příchod alternativních náplní na trh značně znervóznil přední výrobce tiskáren, kteří na náplních vydělávali tučné zisky. Menší konkurenti ovšem poukázali na absurditu jejich cen právě svými náplněmi, které dokážou zákazníkům nabízet ve srovnatelné kvalitě, a přitom za třetinovou cenu. Navíc mají hustou prodejní síť a dobrou servisní podporu, která je také mnohem finančně dostupnější než ta značková.

Pokud chcete ušetřit nemalé peníze za cartridge do tiskárny, prozkoumejte nabídku kompatibilních náplní, případně si nechce u obchodníka poradit.

Zdroj obrázku:

antpkr / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..