Nosiče na kolo a střešní boxy: Praktická zařízení pro přepravu jízdních kol a dalších pomůcek na dovolenou


<strong>Nosiče na kolo a střešní boxy: Praktická zařízení pro přepravu jízdních kol a dalších pomůcek na dovolenou</strong>
Nosiče na kolo a střešní boxy: Praktická zařízení pro přepravu jízdních kol a dalších pomůcek na dovolenou

Cyklistika zažívá v poslední době v Česku nebývalý boom, což dokazuje vysoká poptávka po jízdních kolech. Pakliže letos plánujete vzít si s sebou kola na dovolenou a nechcete se spoléhat na veřejnou přepravu, je nejlepší pořídit si některý z modelů nosičů kol. Hodit se vám může rovněž střešní box na auto.

Modely nosičů kol

Před nákupem nosiče kol je dobré zvážit několik aspektů. Především způsob, jakým bude toto přídavné zařízení u vašeho automobilu uchycené. Klasiku představují nosiče kol na střechu, které jsou příznivé zejména z důvodu nízké pořizovací ceny. Na jeden nosič se vám bez problémů vejdou klidně až čtyři kola naráz, takže pojme bicykly pro celou rodinu. Je ale třeba počítat s trochu náročnější montáží a nepohodlným upínáním kol, neboť bude logicky nutné je zvedat do výšky.


Praktickou variantou jsou nosiče na kolo, které se připojují na tažné zařízení. Zapojení je v jejich případě přeci jen snazší, navíc tím ušetříte místo na střeše, kam se pak dá namontovat střešní box. Za drobnou nevýhodu lze považovat fakt, že u některých modelů nosičů na tažná zařízení může dojít ke zhoršení výhledu skrz zadní okno automobilu.

Třetí možnost představují nosiče na kola, která se upevňují na zadní dveře. Zde je však jedna zásadní nevýhoda. Během přepravy totiž nelze otevírat páté dveře. Pokud se jimi chcete dostat do zadní části vozu, musíte kola nejprve sundat.

Střešní boxy

Na dovolenou si určitě budete brát spoustu věcí. A bývá častým jevem, že se nevejdou do auta, a to ani tehdy, ponecháte-li si pro ně prostor také na zadních sedačkách. Proto je nesmírně užitečné používat střešní boxy, tedy takzvané rakve. Do nich naskládáte poměrně dost předmětů, včetně objemných zavazadel.

Nosiče na kola a střešní boxy zakoupíte nejen v kamenných obchodech, ale i v eshopech. Příkladem budiž internetový prodejce Filson, který má v nabídce bohatou škálu těchto produktů v mnoha provedeních.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..