Jak obnovit duševní rovnováhu?

Jak obnovit duševní rovnováhu?

Jak obnovit duševní rovnováhu?

Temné či spíše smutné období může občas přepadnout každého z nás. Máme pocit nespokojenosti, jsme neklidní a trápí nás duševní nepohoda. Díky tomu nám tíží život otravné myšlenky, které dokážou zkomplikovat naše každodenní fungování. Co může být příčinou psychických obtíží?

Hormon štěstí

Bylo prokázáno, že ti jedinci, kteří mají poruchy nálad a trpí nespavostí, mají nedostatek serotoninu v těle. Hormon štěstí neboli serotonin si naše tělo umí získat samo. Je to díky tomu, že jej obsahuje v podstatě každá potravina. Serotonin je součástí tryptofanu.

  • Serotonin se ukládá v mozku a je schopen zajistit stabilní poměr všech změn, které probíhají v našem nervovém ústrojí. Nevýhodou je, že u každého se tato rovnováha mezi tělem a serotoninem nepodaří.

Tryptofan

Poté, co byli odborníci schopni izolovat tryptofan, navíc přírodním způsobem, získali silného pomocníka, který může přispět v boji s různými psychickými poruchami. V nízkých dávkách se používá denně jako pomoc s momentálními poruchami nálad, nespavostí, napětím a psychickým neklidem.


Ve formě doplňku stravy se používá více než 50 let. Náš organismus snáší tryptofan zcela bez problémů, takže se nemusíme bát jeho užívání. Nehrozí, že bychom si na něm vypěstovali nějakou závislost a rovněž nemá žádné vedlejší účinky. Jeho užívání je bezpečné a my tak máme možnost sáhnout po účinném léku, který nás zbaví nepříjemných psychických problémů, ať už negativních stavů mysli, depresí a podobně. Vždy mějte na paměti, že duševní i fyzický stav je odrazem kvality našeho života.

Proč dochází k nedostatku serotoninu v lidském těle?

Důvodů, proč nedostatkem serotoninu může být více.

  • Jestliže je naše psychika hodně zatížena, dochází k mnohem rychlejšímu odbourávání serotoninu. Obecně lze říci, že čím více se naše mysl trápí a stresuje, tím méně je serotonin schopen našemu tělu pomáhat. Jedním z důvodů tak je nadměrný stres a psychická zátěž.
  • K dalším aspektům patří léky, které léčí vždy konkrétní nemoc. Bohužel ve většině případů mají vliv na snižování působení serotoninu na naši nervovou soustavu, takže nefunguje tak, jak má.
  • Problémy se vstřebáváním serotoninu (hormonu štěstí) mají i ti jedinci, kteří trpí na problémy s trávicím ústrojím.

Poznámka: v lékárně můžete pořídit L-Tryptofan, což je doplněk stravy, který vám pomůže s úlevou od starostí, ale také budete moci klidněji a kvalitněji spát. V neposlední řadě se vám vrátí duševní pohoda i klid.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..