Obojky pro psy: Víte, jak správně vybírat?


Obojky pro psy: Víte, jak správně vybírat?
Obojky pro psy: Víte, jak správně vybírat?

Plánujete si domů pořídit nového pejska a aktuálně řešíte, jaký obojek pro něj bude ten nejlepší? Anebo už doma čtyřnohého miláčka máte a pouze byste mu rádi pořídili nový doplněk? Ani v jednom případě nesmíte brát výběr obojku na lehkou váhu!

Co od daného kousku očekáváte

Základní funkce, kterou by měl plnit každý obojek, je lepší kontrola majitele nad pohybem psa například během procházky. Věděli jste však, že kromě tohoto může obojek perfektně posloužit ještě v jiných oblastech? Na tento malý předmět lze například umístit identifikační údaje zvířete, jako je adresa majitele, telefonní číslo nebo třeba informace o vakcinacích. Díky tomu získáte jistotu, že když se váš pejsek zaběhne, nálezci budou přesně vědět, na koho se posléze obrátit.
Mezi další funkce patří i ochrana proti parazitům. Pro svého psíka můžete pořídit modely, které jsou vybaveny speciálními prvky, jež zabrání tomu, aby vašeho miláčka napadly blechy nebo klíšťata. To je užitečné, jestliže chodíte hodně na procházky do volné přírody, do lesa, případně mezi další psy. Samostatnou kapitolou jsou poté obojky s možností monitoringu pohybu psa, anebo takové, co zabraňují štěkání.

Důležitý je i vzhled obojku

Žádný páníček jistě nechce, aby jeho pejsek nosil na krku obojek, který je ošklivý a nevkusný. Naštěstí je aktuální nabídka na trhu natolik rozsáhlá a pestrá, že si každý vybere přesně takový kousek, jaký se mu líbí. Důležité ovšem je, aby se jednalo o kvalitně zpracovaný obojek, který bude dostatečně pevný a bude odpovídat požadavkům konkrétního plemene.
Této problematice, jak správně vybírat obojky pro psy, se na svých internetových stránkách věnuje například společnost Dogmount. Návštěvníci mají možnost si přečíst kompletního průvodce koupí obojku, kde mimo jiné naleznou také popis jednotlivých druhů a zjistí, pro jakého pejska je konkrétní model vhodný.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..