Obývací pokoj bez obývací stěny? Jde to!

Obývací pokoj bez obývací stěny? Jde to!


Zařizování domácnosti v posledních letech vládne minimalismus a je to znát ve všech místnostech. Například obývací pokoj už se dnes hravě obejde bez své někdejší hlavní dominanty – obývací stěny. Nedokážete si nic takového představit? Vysvětlíme si to.

Obývací stěny už v dnešních domácnostech nejsou tolik potřeba. Jen si vzpomeňte, k čemu kdysi sloužily. Samozřejmě mívaly i zavírací skříňky a šuplíky, nicméně velkou část tvořily prosklené vitríny, v nichž se hospodyňky chlubily malovaným nádobím. A to už dnes vystavuje málokdo.

Problém číslo jedna: Kam s televizí?

Při myšlence obývacího pokoje bez obývací stěny většinu lidí napadne: Kam v takovém případě dát televizi? Velmi často se objevují televize zavěšené na stěně, pod ni pak dáte menší skříňku či komodu, aby zeď nepůsobila tak prázdně. Případně si prostě pořídíte TV stolek. Některé jsou řešeny opravdu zajímavě.

Centrem místnosti už není obývací stěna, co s tím?

Obývací stěna bývala hlavním prvkem místnosti, takže jej musíte nahradit jinak. Buď uděláte středobodem televizi, potažmo celou stěnu, u níž je umístěná, nebo zvolíte úplně jiný prvek. Výrazné může být třeba závěsné svítidlo. Kouzla dosáhnete také s dobrým výběrem pohovky. Pokud volíte veškerý nábytek do obývacího pokoje v neutrálních barvách, pohrajte si s odstínem sedačky. Máte-li strach, že vás červená či temně fialová jednoho dne omrzí, oživte ji aspoň barevným potahem.

Jakým nábytkem místnost vyplnit?

Skříňky, poličky, sedací pytel. Vždyť vy už si nějak poradíte. Navíc častokrát platí, že méně je více. Jistě nebude na škodu nechat obývací pokoj vzdušnější. Jestliže potřebujete úložné prostory, nabízí se nejrůznější komody a skříně. Dají se sehnat ve stejném designu, výrobci vám dávají možnost vybírat si různé typy nábytku z jedné sestavy, a někdy nabízí i luxusní nábytek do obývacího pokoje. Oproti obývací stěně však tyto kusy nejsou vcelku, takže s nimi můžete kdykoliv v budoucnu libovolně pohybovat, a tak měnit rozložení místnosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.