Okamžité platby posunuly bankovnictví v Česku dopředu


Okamžité platby posunuly bankovnictví v Česku dopředu

Okamžité platby se v České republice rozjely už před nějakým časem. Tehdy je však mělo v provozu pouze několik společností. K dnešnímu dni přibyli další bankovní společnosti, čímž se sny přeměnily na realitu. Klienti tak mohou mezi sebou posílat finanční prostředky během pár vteřin, a to i přes to, že nemají společnou banku. Pojďme se také podívat na to, které banky tuto možnost nabízejí a jak okamžitá platba funguje.

Jaké bankovní společnosti nabízejí okamžité platby?

Ještě před tím, než se podíváme na seznam konkrétních bankovních společností nabízejících okamžité platby, je dobré si sdělit, že aby tato služba fungovala, musí funkci podporovat jak bankovní společnost, ze které se peníze odesílají, tak bankovní společnost, na které se peníze přijímají. Do seznamu bankovních společností patří například Česká spořitelna, Air Bank, Banka CREDITAS, Komerční banka nebo PPF banka. Bankovních společností je pochopitelné více a ty, které tuto možnost nenabízejí se již brzy přidají.

Je dobré také vědět, že u okamžitých plateb nelze odesílat částku vyšší než 400 tisíc korun. Tento limit má prozatím každá bankovní společnost, která tuto službu nabízí. Dále byste si měli zjistit, zda máte okamžité platby zdarma či nikoli. Většina bankovních společností službu okamžitých plateb nabízí zcela zdarma, může se však objevit výjimka, kdy za ni budete muset zaplatit. Týká se to nejmenované bankovní společností. Ta nabízí okamžité platby zdarma pouze v případě, že si platíte prémiový účet ve výši 100,- Kč měsíčně.

Bankovní služby v České republice rostou

V některých státech je zcela normální přijímat a odesílat okamžité platby, a to i přes to, že se nejedná o stejnou bankovní společnost. Česká republika, co se týče bankovnictví, neustále roste a fakt, že se u nás zprovoznily okamžité platby to pouze dokazuje. Jestliže si tedy budete chtít se svými přáteli nebo rodinou rychle odeslat finanční prostředky, zjistěte si, zda vaše banka tuto službu nabízí, stejně tak i příjemce.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..