Jak pečovat o neposlušné vlasy?

Jak pečovat o neposlušné vlasy?

Jak pečovat o neposlušné vlasy?

Zvlněné a kudrnaté vlasy vyžadují pravidelnou a dostatečnou péči. Vlasy, které jsou od přírody kudrnaté, by chtěl mít každý z nás, ovšem u některých žen jsou vlnité vlasy často pro zlost. Je to z toho důvodu, že kudrnaté a vlnité vlasy jsou na údržbu velmi náročné a jednoduchý není ani konečný styling. Jak o ně správně pečovat?

Nezapomínejte na hydrataci

Vlnité vlasy jsou na dotek hrubší a vysušují se mnohem více než rovné. Hydratace je tak zcela nezbytná. Používejte pouze šampony, jež jsou přímo určené pro vlnité a kudrnaté vlasy, nebo si pořiďte hydratační šampon s obsahem jojobového oleje či bambuckého másla. Na škodu není ani šampon určený pro suché poškozen a namáhané vlasy.

  • Když si budete mít vlasy, šamponujte je jen u hlavy.
  • Prameny je lepší nechat volně splývat, vlasy se nebudou lámat ani zbytečně cuchat.
  • Po každém mytí aplikujte kondicionér či balzám, čímž usnadníte vlasům jejich rozčesávání a uhladíte povrch.

Výživa vlasů

Mytí je v péči o vlasy jen první krok. Dalším je použití výživných olejíčků, krémů či výživného séra. Po aplikaci se už neoplachují, pouze je musíte jemně vetřít do celé délky vlasů včetně těch spodních. Na výběr máte regenerační a hydratační přípravky, ale můžete sáhnout i po těch, které mají mírný stupeň tužení.


Prsty v akci

Učesat vlnité vlasy není často jednoduché. Pokud si při česání nechcete vyškubat hřívu z půlky hlavy, pak vlhké či mokré vlasy pročešte jen prsty. Maximálně můžete použít hřeben vyrobený z přírodního materiálu, jež bude mít velmi řídké zuby a tak neporuší vlasové vlákno.

Sušení vlasů

To co se doporučuje pro ostatní typy vlasů, platí u vlnitých a kudrnatých dvojnásob. Pro tento typ vlasů není nic horšího, než horký vzduch. Je-li to možné, nechte vlasy prosychat zcela volně. Pokud spěcháte, profoukněte je fénem či spíše použijte difuzér. Stačí nabrat část vlasů, přiložit k hlavě a prosušit. Když použijete fén, je dobré část vlasů uchopit rukou, přiložit je až k hlavě a vyfoukat. Vzduch by měl být teplý jen minimálně.

Vhodný střih

Správně zvolený střih je to nejlepší co můžete pro své vlasy udělat. Pozvedne celkovou kvalitu i hustotu vlasů, oživí vaši tvář a ještě usnadní úpravu vlasů do potřebného tvaru.

Barvení vlasů

Kudrnaté vlasy jsou většinou lámavé a suché, neboť maz se hůře dostává po vlasech dolů a tím není schopen ho obalit po celé délce jak je potřeba. Barvy na vlasy je ještě vysuší více, než jsou. Pokud nemusíte, barvení se vyhněte. Když budete obarvení skutečně potřebovat, svěřte se raději do péče kadeřníka, který buď aplikuje přeliv, nebo vám obarví pomocí šetrné barvy, která dokáže vlasy i hydratovat.

Jak spát

Jestliže chcete zabránit tomu, že budete muset ráno rozčesávat zacuchané vlasy, pak je na noc zapleťte do volných copů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..