PELICAN & Projekt POMELO: Hudbou k jazykovému vzdělávání!

PELICAN & Projekt POMELO: Hudbou k jazykovému vzdělávání!
PELICAN & Projekt POMELO: Hudbou k jazykovému vzdělávání!

Ano, jsme to my, Jazyková škola PELICAN, převlečená v trochu jiném kabátku. I když, naši věrní fanoušci a naši studenti, zejména Ti, kteří u nás navštěvují pomaturitní studium jazyků, vědí, že do toho projektového kabátu se převlékáme moc často a moc rádi.

Jazyky, vzdělávání, inovace, vytváření nových vzdělávacích materiálů. Tak už nás poznáváte?

Když tato klíčová slova okořeníme trochou hudby, dostaneme se do jádra projektu POMELO. A právě o tom Vám dnes chceme říct víc. Tak pojďme rovnou na to!

Musíme se vrátit zpět do roku 2019, abychom se dostali k momentu, kdy Jazyková škola PELICAN, spolu s partnery z Řecka, Polska, Itálie a Kypru spustila nový mezinárodní projekt, cílící na problematiku integrace. Jeho cílem bylo propojit jazyk, kulturu a vzdělávání prostřednictvím hudby.

Ještě více POMELA

Jak vidíš, PELICAN opravdu nejsou „jenom“ kurzy angličtiny a němčiny! Zajímá nás globalizace, integrace, prolínání kultur, zvyků a jazyků – rádi informace nasáváme, diskutujeme a posléze získané znalosti posíláme dál. Partnerství POMELO se tak rozhodl pomoct k odbourání bariér a předsudků a vytvořit prostor, ve kterém bude mít každý rovnocenné příležitosti.

Projekt je zacílen na mládež a nově příchozí cizince ve věku 12-25 let a organizace, které se zabývají vzděláváním výukou jazyků a začleňováním cizích státních příslušníků do společnosti. Taky díky tomu, že kurzy češtiny pro cizince jsou u nás na denním pořádku, jsme si jisti, že jsme v projektu partnery na pravém místě. Pojďme ale nyní skočit z roku 2019 zpět do současnosti.

Finální konference POMELO je za námi!

2 roky utekly jako voda a my máme za sebou finální konferenci POMELO, za účasti nejen mezinárodních partnerů, ale zejména vzdělavatelů, učitelů a všech, koho zapojení hudby do výuky zajímá. Primárním cílem finální konference totiž bylo představit výsledky projektu tam, kde budou skutečně pomáhat. A my se radujeme, protože výsledky sklidily velký úspěch!


PELICAN & Projekt POMELO: Hudbou k jazykovému vzdělávání!

Finální konference měla dle původních plánu proběhnout na slunné Sicílii. Bohužel, situace s pandemií nebyla tomuto plánu nakloněna, a tak setkání proběhlo online.

S účastníky jsme se pravidelně setkávali v každý všední den v průběhu jednoho listopadového týdne, kromě představení obecné myšlenky projektu POMELO, všichni absolvovali praktické workshopy zaměřené na jednotlivé výstupy projektu: Info-Game – umožňující studium jazyků interaktivní, zábavnou a efektivní formou prostřednictvím huby a propojení kultur; Příručka pro pracovníky s cílovou skupinou; Příručka pro mladé a nově příchozí cizince.

PELICAN & Projekt POMELO: Hudbou k jazykovému vzdělávání!

Jak POMELO dosáhlo svého úspěchu?

Prostřednictvím ničeho jiného než toho, co lidi spojovalo již od počátku civilizace – hudby“, říká Simone Indovina, koordinátor projektu z italské organizace PRISM. Jak ukazuje akademická literatura, hudba má významný vliv při studiu jazyků. Taky proto ji PELICAN, ať už se jedná o pomaturitní studium angličtiny nebo třeba firemní vzdělávání, hojně využívá.

Zaujal vás projekt POMELO? Moc rádi zodpovíme v naší žluté kanceláři veškeré Vaše dotazy k tomu projektu, či k samotnému tématu zapojení hudby od výuky. Doporučujeme taky navštívit oficiální webové stránky projektu POMELO, veškeré vzniklé výstupy jsou tam již připravené volně ke stažení. Tak se bavte!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..