Pilates – cvičení pro zdraví, sílu i krásu


Pilates – cvičení pro zdraví, sílu i krásu
Pilates – cvičení pro zdraví, sílu i krásu

Víte, že byste měli cvičit a hledáte vhodný způsob? Vsaďte na pilates! Tato metoda vám pomůže ke zdraví, síle i kráse, a to i v případě, že vaše fyzická kondice není nic moc.

Co je pilates?

Jedná se o systém cvičení, který zlepšuje funkci svalové kontroly, pružnost těla, sílu i dýchání. Posílí svaly celého těla, zejména hluboké svaly břicha, zad i pánevního dna. Zároveň šetří i páteř – veškeré pohyby totiž vycházejí ze středu těla.

Je to efektivní metoda, která vám umožní procítit pohyb. Pokud chcete mít ploché bříško, rozhodně začněte co nejdříve. Během cvičení se totiž aktivují hluboké břišní svaly, které při běžných technikách cvičení nejsou zapojeny do činnosti. Tajemství vysoké účinnosti tohoto cvičení spočívá v koncentraci na každý pohyb i v technice dýchání.

Ke vzniku Pilates vedla jeho autora Josepha Huberta Pilata (1883-1967) touha zbavit se zdravotních problémů. Již jako dítě trpěl astmatem a dalšími chorobami, nad kterými chtěl zvítězit.

Pilates – cvičení pro zdraví, sílu i krásu


Co vás Pilates naučí?

Nejen, že vás zbaví bolesti zad, ale zároveň zpevní vaši postavu. Budete-li cvičit pravidelně, brzy budete ohebnější. Zároveň skvěle platí na ztuhlé svaly. A nejen to, skvěle se naučíte ovládat své tělo. Obnoví jeho správné držení, odstraní svalové disbalance a naučí vás také pracovat s dechem. Také se budete lépe soustředit, budete vnímat své tělo a naslouchat mu. Perfektní držení těla, ladná chůze i ladné pohyby – to jsou další věci, které vás pilates naučí.

Kdo by nechtěl umět zbavit se stresu!

Pilates je pro každého

Mohou jej cvičit lidé v každém věku, i jedinci s mizernou fyzickou kondicí, těhotné ženy, ženy po porodu i senioři. Je skvělou volbou také pro sportovce, jejichž sport jednostranně zatěžuje některé svaly. Procvičíte a zpevníte svaly, které při sportu zahálejí. Tempo i intenzitu cvičení si u Pilates volíte sami.

Pilates je snadno dostupné, můžete ho cvičit i doma. Potřebujete pouze podložku, pohodlné sportovní oblečení vodu a ručník. Zpočátku, než se naučíte potřebné techniky, budete ale potřebovat i trenéra.

Zaujal vás Pilates?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..