Pořiďte dítěti montessori hračky zaměřené na pohyb

Pro dítě je pohyb naprosto přirozený. Přesto jej dnes mají děti málo. Často se jako rodiče úzkostlivě bojíme pádů dětí či jakýchkoli zranění, které však patří k vývoji. Dítě pohyb potřebuje a sehrává rovněž klíčovou roli v populárním montessori vzdělávání. Inspirujte se. Udělejte dítěti z pokojíčku parádní hřiště s montessori pomůckami.

Říkáte si, že nechcete mít z dítěte zrovna sportovce, ale spíše intelektuála, takže k čemu pohyb a sport? Tak vás překvapím – dopřejte mu hodně pohybu. Pohyb hraje klíčovou roli i ve schopnosti dítěte se učit. Bylo prokázáno, že pohyb není důležitý pouze pro rozvoj našeho těla, ale taktéž pro rozvoj mysli.

Dítě, které se hýbe, je rovněž chytré

Pohyb zcela zásadně zlepšuje koncentraci. Je prevencí před únavou při učení. Zvyšuje kapacitu paměti i schopnost ukládání naučeného z krátkodobé paměti do střednědobé a následně do dlouhodobé paměti. Obecně zlepšuje kognitivní funkce. Má vaše dítě problémy se čtením či s matematikou? Možná jste zanedbali rozvoj jeho hrubé a jemné motoriky. Předejít tomuto problému jde pohybem.

Jaký pohyb dítěti dopřát?

Rozhodně ten přirozený. Dítě je zapotřebí nechat lézt, běhat a skákat. Neděsit se kotrmelců ani jiných prvních gymnastických pokusů. I když hřišť neustále přibývá, ne vždy máme s dítětem čas trávit na něm dlouhé hodiny. Nepřítelem bývá i počasí. Nic však nebrání tomu, abychom vhodné dětské hřiště vybudovali přímo v pokojíku dítěte. Inspirací nám mohou být montessori hračky zaměřené na podporu přirozeného pohybu, rozvoj spontánnosti, kreativity a motoriky.

Montessori hřiště u vás doma

Firma HEROLD – dětský svět a zahrada s.r.o. nabízí kvalitní hračky pro děti v duchu montessori principů. Základem domácího hřiště v pokojíčku dítěte by měl být Piklerové trojúhelník. Vybrat si lze různě velkou sestavu, která následně umožní variabilitu hrací plochy. Ke klasickému trojúhelníku si vystačíte s dvěma díky, zvažte však řešení ze čtyřech či pěti dílů. Pokud tento základ doplníte dalšími hracími prvky, jako XXL montessori kostka, víceúčelová montessori houpačka, skluzavka či lávka, dokážete z těchto dílu vytvářet stále nové a pro dítě zajímavé sestavy motivující k neustálému pohybu.Výrobky HEROLD koupíte v e-shopu Skluzavky.cz. Jsou připraveny pro děti, mají zdravou a kvalitní povrchovou úpravu a rovněž je pořídíte za výhodnou cenu. Všechny prvky sestav vychází z osvědčených principů a odzkoušených Montessori pomůcek. Firma HEROLD zabaví děti i venku. Dětem u ní pořídíte venkovní hřiště, houpačky, dětská pískoviště i workout hřiště pro teenagery či pohybuchtivé dospělé. Nechybí zahradní domky, zahradní houpačky a koupací sudy pro celou rodinu.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..