Pořizujete si poprvé pejska? Podívejte se, jakou výbavu budete potřebovat


Pořizujete si poprvé pejska? Podívejte se, jakou výbavu budete potřebovat
Pořizujete si poprvé pejska? Podívejte se, jakou výbavu budete potřebovat

Pes je regulérním členem rodiny. Nezáleží na tom, jestli jej budete mít v bytě, nebo v kotci u rodinného domu. V každém případě si ještě před jeho příchodem do rodiny potřebujete pořídit vhodné pomůcky.

Aby měl pejsek hezké sny

V první řadě musíte vyřešit pejskovo ubytování a především spaní. V kotci potřebuje vhodně velkou boudu. Do bytu mu pořiďte pelíšek. Můžete začít menším pro štěňátko, a až později jej pořídit větší pro velkého dospělého pejska. Počítejte s tím, že štěňata se chovají jako devastátoři, a tak ne vše, co štěňátku pořídíte, se dočká i jeho dospělosti. Kvalitnější výrobky mají samozřejmě mnohem větší šanci. Takže například pelechy by měly mít zipy na spodní části a být kryté. Bývají totiž citlivou částí, kterou pejsek rychle rozkouše a jednoduše se pak dostane i k vnitřní části, která je méně pevná, a následně též k výplni pelechu.

Omezený prostor má své výhody

Malým štěňátkům je většinou nevyhnutné vyhradit omezený prostor a nenechat je bez dozoru řádit kdekoliv v bytě. Ideální bývají různé kovové ohrádky pro zvířata, ale poslouží i dětská dřevěná ohrádka. Ta bude mít ale omezenou životnost. Do ohrádky lze dát štěňátku i podložku na vyměšování, než se naučí chodit se venčit pouze ven.

Kvalitní vodítko a obojek jsou základ

I ve speciálních obchodech pro zvířata najdete mnoho nepříliš vhodných obojků a vodítek. Vodítka, která se utrhnou, obojky, jež nesedí, nebo se rychle zničí. Ideálním materiálem pro vodítka a obojky je kůže. Je trvanlivá, bezpečná a pevná, současně umí stárnout do krásy. Najděte si přímo výrobce, který kožené obojky a vodítka vyrábí.

Jídelní servis potřebuje i váš pes

Neučte pejska jíst z vašich hrnců a talířů. Ani z těch starých, které již nepoužíváte. Pejsek potřebuje chápat, že jediným místem pro jídlo a pití je jeho vlastní miska. Důležité je vybrat misky velikostně správné k plemenu. Pro větší plemena jsou optimální misky na vyvýšených stojáncích.

Kdo si hraje, nezlobí

A u pejsků to platí snad desetinásobně. Pořiďte už štěňátku hračky, o kterých bude vědět, že patří jemu, a může se na nich vyřádit. Hodí se různé pískající hračky, praktické jsou hračky, které fungují jako čističe zubů, ale i výcvikové hračky. Na výcviku štěňátka byste měli začít pracovat od prvního dne, kdy se stane členem vaší domácnosti.

Kupujte vybavení pro pejska s rozvahou

Nenechte se zlákat nakupovat pejskovi spousty nepotřebných zbytečností. Dopředu si udělejte seznam s rozpočtem, a toho se pak striktně držte. U některé části výbavy se oplatí investovat do kvalitnějších věcí. Třeba pokud jde o obojek a vodítko.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..