Potraviny, kterým se rozhodně mají ženy vyhnout během menstruace


Potraviny, kterým se rozhodně mají ženy vyhnout během menstruace
Potraviny, kterým se rozhodně mají ženy vyhnout během menstruace

Výživové potřeby žen se mění během menstruačního cyklu a fluktuace hormonů není jediným důvodem. Také krvácením ztrácejí základní minerály a vitamíny. Aby se tyto ztráty obnovily, odborníci doporučují vyváženou stravu podle jejich období. Některé produkty vám mohou pomoci udržovat zdravou hladinu prvků a mohou bojovat proti podmínkám, jako jsou křeče, otoky, bolesti hlavy, nevolnost a únava a jiné naopak příznaky menstruace zhoršují. Kterým potravinám je lepší se vyhnout?

Mléko

Pokud pociťujete neustálé křeče a bolesti břicha, měli byste se mléčným výrobkům vyhnout. Mléko obsahuje laktózu, specifický druh cukru, který někteří lidé mají potíže s trávením. Laktóza může navíc způsobit nadýmání, bolesti žaludku a nevolnost.

Bonbony

Vaše oblíbené „mlsky“ můhou zlepšit vaši náladu, ale také přispívají k nadýmání, plynatosti a zánětu kvůli množství rafinovaného cukru, který obsahují. Vaše tělo již prochází dostatkem problémů se ztrátou krve a životně důležitých minerálů. V tomto případě byste se měli vyhýbat umělému cukru ve prospěch přirozeného druhu, který získáte z ovoce.


Kofein

Studie ukazují, že konzumace kofeinu v měnstruačním období může ve prodloužit jeho trvání a v některých případech dokonce způsobit amenoreu, nepřítomnost menstruace. Kofein navíc eskaluje premenstruační syndrom. Pokud tím trpíte, měli byste se vyvarovat pití kávy před a po menstruaci.

Pikantní jídla

Jíst kořeněná jídla může mít za následek další potíže v žaludku. Pokud se však rozhodnete moudře, některé koření mohou být pro vaše tělo během této komplikované doby skutečně užitečné. Například čerstvé chilli je známé svými protizánětlivými účinky a šafrán léčí nemocnou trávicí soustavu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..