Potřebujete řídit jen sporadicky a nechce se vám kupovat vlastní auto?

V dnešní rychlé době se drtivá většina lidí neobejde bez spolehlivého dopravního prostředku. S jeho pomocí zvládnou během chvíle dojet do vzdálené práce, vyzvednout děti z kroužků, stihnou rychle nakoupit potřeby do domácnosti a podobně. Spousta jedinců však využívá služeb auta jen jednou za čas. Co si v takové situaci počít?

Neutrácejte za vlastní

Nejspíše vám je jasné, že pokud vyrážíte na cesty například jen dvakrát měsíčně, asi se zrovna nevyplatí kupovat drahý automobil. Neplatíte totiž pouze za něj, nýbrž i za nemalou pojistku, amortizaci a další nutnosti. K čemu, když vám daný prostředek zbytečně stojí před domem?

Přesně proto lidé často řeší třeba zapůjčení auta v Praze, případně takzvaný carsharing. První možnost je naprostá klasika, kterou vám nemusíme příliš představovat. Zkrátka a dobře si otevřete stránky ověřených poskytovatelů, vyberete si z pestré škály dostupných prostředků a zarezervujete si ideální vůz na předem určený čas. Dávejte si však pozor, jelikož spousta firem dost šikovně skrývá nejrůznější kličky a nelegální praktiky, čemuž se zajisté chcete vyhnout.

Co je to carsharing?

Tento fenomén je v zahraničí známý už řadu let, ale k nám začal pronikat až v poslední době. Vše funguje na tom základě, že majitel určitého vozu půjčuje svůj prostředek zájemcům v jeho okolí. Rezervace většinou probíhá skrz šikovně vymyšlenou mobilní aplikaci na základě několika málo kliknutí. Daná možnost funguje spíše jen ve velkých městech.

Tento přístup s sebou samozřejmě nese určitá rizika, jako je možnost nekalých praktik ze strany majitelů i pronajímatelů. Pokud si zvolíte spolehlivého a dobře hodnoceného poskytovatele, získáte zajímavý způsob občasné přepravy. Obecně však platí, že je lepší vsadit spíše na klasickou autopůjčovnu. Dobrou volbou je například známá JSCAR na území hlavního města.

Široký výběr vozidel za pěkné ceny

Na stránkách pod výše vloženým odkazem najdete nabídku zmíněné společnosti. Ta se chlubí více než 24 lety zkušeností a celkem 83 vozidly, která jsou vám ihned k dispozici. Nejskromnější možností je úsporná Fabie za cenu okolo 450 Kč denně, zatímco během stěhování oceníte třeba Volkswagen Transporter za částku přibližně 1 200 Kč denně. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost a jaké jsou vaše požadavky.

Všechny půjčovny aut se často setkávají s klienty, již mají velký strach z řízení. Kolikrát se jedná o jedince, kteří neseděli za volantem již několik let, tudíž se vlastně není čemu divit. Jste-li jedním z nich. nemusíte věšet hlavu. Mrkněte se na šikovně napsaný článek, díky němuž získáte funkční tipy, jak se poprat se svou situací a dostanete se opět do sedla.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..