Povinná výbava pro koně a jezdce na parkour

Povinná výbava pro koně a jezdce na parkour
Povinná výbava pro koně a jezdce na parkour

Oblečení na parkour se od ostatních disciplín poměrně výrazně liší. V čem jsou největší odlišnosti? Na to se podíváme v tomto článku.

Výbava koně a jezdce pro parkurové soutěže.

Základním postrojem koně je nauzdění. Pro parkour je nutné koně osedlat skokovým sedlem. Třmeny, které jsou nedílnou součástí pro parkour zajišťují to, že při pádu koně, vypadne z úchytu. Podbřišník zabrání nebezpečnému kopnutí do břicha a také následnému zranění. Kamaše jsou důležitou ochranou pro to, aby si nezranil nohy při skocích.

Při parkurových soutěžích si pozorně  všímejte jezdeckých helem na koně s povinným tříbodovým úchytem. Pravidla jasně stanovují požadavky na nošení jezdecké helmy v rámci areálu i venkovního prostoru. Jezdecké boty musí být vysoké, černé a vyrobené z kůže nebo jiného vhodného materiálu tomu určenému. Jezdecké sako na soutěžích může být v černé nebo tmavě modré barvě, možnost je  i tmavě zelená i šedá. Muži mohou mít jezdecké sako červené barvy.

Další vybavení

Pokud je rozhodčími povolen start bez saka – jezdci mohou mít jezdeckou košilinebo jezdecké tričko, s krátkým nebo dlouhým rukávem, avšak s povinností límečku. Jezdecká závodní košile má být v barvě bílé nebo barevné, ale musí mít bílý límeček a bílé manžety. Samozřejmostí jezdecké košile bílá vázanka. Ženy si mohou jezdeckou závodní košili obléknout se stojáčkem bez vázanky.

Ochranná vesta je samozřejmostí pro většinu závodů, nestačí používat jen páteřní chránič. Pro parkur jsou nejvhodnější rajtky v bílé nebo béžové barvě (v případě žen). Jezdecký bičík povolený pro parkurové závody může mít maximálně délku 75 cm. Každá soutěž může mít předem specifikována další pravidla pro výbavu jezdce i koně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..