Praktické rady na cestu do Vietnamu a na Bali v kostce

Praktické rady na cestu do Vietnamu a na Bali v kostce

Praktické rady na cestu do Vietnamu a na Bali v kostce

V posledních letech si lidé zamilovali cestování do zemí jihovýchodní Asie. Lákají Vietnam i Bali. Co očekávat od dovolené v těchto exotických destinacích? S čím počítat a na co si dát pozor? Jak se u nás říká, jiný kraj, jiný mrav.

Na Bali cestujte jen nalehko

Podívejme se na praktické rady do Indonésie a na Bali. Období sucha trvá od konce března do listopadu a deště přetrvávají od půlky prosince do poloviny března. V deštivém počasí jsou teploty kolem 27 stupňů, jinak atakují až 35 stupňů, proto s sebou nepotřebujete teplé oblečení. Kraťasy, tričko a plavky však nesmí chybět. Na Bali si pořídíte oblečení velmi levně, a tak ušetříte místo v kufru. Zásuvky jsou totožné s českými, napětí je 240 V. Nepijte kohoutkovou vodu, pouze balenou! Pitný režim je nezbytností, dopřejte si aspoň 3 litry vody denně. Internet funguje, ale je pomalý. Pro jeho zrychlení si zakupte místní SIM kartu. Alkohol pořídíte za draho, tabák je naopak levný. Raději se naočkujte proti žloutence typu A či vzteklině.

Vietnam – za exotikou a voňavými bylinkami


Nadšení cestovatelé ocení poznávací zájezdy do Vietnamu. Není divu. Na sto procent oslní památky UNESCO ve městě Hoi An, vietnamská gastronomie, Zakázané město v Hue, dobrodružná jízda přes Hai Van Pass, jízda na kánoi v Dalatu, potápění v Hha Trangu, kitesurfing a windsurfing na pláži s dunami v Mui Ne i romantika písečných pláží na ostrově Phu Quoc.

Praktické rady na cestu do Vietnamu a na Bali v kostce

Cesta do Vietnamu je náročná, proto je nutné pečlivé naplánování. Samozřejmostí je vízum, které získáte díky pasu, jenž je platný nejméně 6 měsíců po návratu do ČR. Očkování není povinné, ale doporučuje se proti žloutence A a B, tyfu a tetanu. Určitě ochutnejte místní pivo Bia Hoi, červené víno Dalat a čaje. Snad největším lákadlem je příroda. Ostrovy, delty řek, písečné pláže i rýžová pole mají nezaměnitelné kouzlo. Nakupování je zábavné a svou důležitost hraje smlouvání. Do Vietnamu lze vyrazit kdykoliv. Pokud jedete na jih, postačí lehké oblečení. Severní horské počasí vyžaduje teplejší oděvy.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..