Nemáte na splátku? Poradíme vám co dělat!


Nemáte na splátku? Poradíme vám co dělat!
Nemáte na splátku? Poradíme vám co dělat!

Existuje spousta událostí, které vám mohou rozhodit rozpočet. Příkladem může být dlouhodobá nemoc, výpověď v zaměstnání nebo nečekaná porucha domácího spotřebiče. V takových chvílích začínáte mít pocit, že vám všechno přerůstá přes hlavu, a byli byste nejraději, kdyby to za vás vyřešila nějaká rychlá půjčka do výplaty. Pokud však už teď nezvládáte splácet své pohledávky, mohl by vám úvěr navíc ještě přitížit. Co tedy dělat, když nemáte na splátku?

Nestrkejte hlavu do písku!

Pokud nemáte dostatečné prostředky na účtě, tak je více než pochopitelné, že vám při pohledu na splátkový kalendář přeběhne mráz po zádech. Právě tehdy je však potřeba zůstat v klidu a připomenout si, že z každé situace existuje cesta ven. Zásadní je však to, abyste vy sami převzali iniciativu. Co to znamená? Co možná nejdříve kontaktujte vašeho poskytovatele a začněte s ním situaci řešit.

Říká se, že člověk s upřímností nejdál dojde, a u půjček to platí dvojnásob. Když budete dělat mrtvého brouka, tak svůj problém nejen nevyřešíte, ale také si přitáhnete různé sankční poplatky, které vás dostanou do ještě větší šlamastiky. Pokud však zaujmete zodpovědnější přístup a budete jednat narovinu, tak by vám měl každý solidní věřitel pomoci sjednat náhradní řešení vašich splátek.


Poté, co si váš poskytovatel ověří, proč aktuálně nemůžete zaplatit celou splátku a jak na tom nejspíš budete do budoucna, pokusí se s vámi dohodnout na úpravě splátkového kalendáře. V dnešní době nic není zadarmo, takže pochopitelně musíte počítat i s nějakými poplatky a případným navýšením úrokové sazby. Určitě je to ale lepší a také levnější, než kdyby na vás poslali vymahače nebo dokonce postoupili k exekučnímu řízení.

A když jsou sankce příliš vysoké?

Existují případy, kdy mají společnosti sankce a poplatky nastaveny tak vysoko, že se vůbec neshodují s našimi zákony. I tady však existuje řešení, a to poradny při finanční tísni. Jejich prostřednictvím můžete kontaktovat odborníky na úvěrovou problematiku, kteří vám poradí, jak se proti nezákonným postupům, poplatkům a pokutám můžete bránit.

Obrátit se na ně můžete však i tehdy, kdy jsou poplatky sice vysoké, ale nikoliv protizákonné. V takové situaci vám pomohou rozumně řešit situaci s věřitelem a případně vám poradí, kam půjčku převést, abyste získali výhodnější podmínky. Pokud této služby budete chtít využít, měli byste si uschovat všechny dokumenty související s půjčkou a také vaši komunikaci s poskytovatelem, aby vám odborníci mohli poskytnout skutečně optimální řešení.

Víte-li jistě, že nedokážete dát dohromady jen jednu splátku, a od příštího měsíce už budete zase na koni, může vám pomoci také krátkodobá půjčka zdarma. Nejprve si však udělejte pořádek v osobních financích, jinak by se vám totiž mohlo stát, že byste tu stejnou situaci museli řešit za pár týdnů znovu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..