Představujeme E-Moped

Představujeme E-Moped
Představujeme E-Moped

O existenci elektroskútrů a elektrokol se už v různých článcích napsalo mnoho, ale představte si spojit tyto dvě věci dohromady. Představte si stroj, který vypadá jako elektroskútr a v podstatě e-skútr i je, ale nemá SPZ. A v tom to právě vězí. Díky ponížení rychlosti, výkonu elektromotoru a zabudováním cyklo pedálů, se totiž e-moped dostal do kategorie elektrokol.

Pochopitelně že ne každému bude snížená rychlost vyhovovat, ale jako parťák do města či dojíždění do práce se takový stroj určitě hodí.  Nepřítomnost SPZ navíc přináší nemalé výhody. Tou největší je zejména odpadnutí starostí s STK a emisemi, mladí pak jistě ocení, že k řízení takového stroje není potřeba žádného řidičského oprávnění.

Pojďme se teď na takový elektro moped bez řidičáku podívat trochu z blízka.

E-moped Racceway

Pro účely představení takového elektro mopedu jsem vybral model RACCEWAY E-MOPED, černý – lesklý. Pod kapotou tohoto elektrického mopedu, respektive v jeho zadním kole, se ukrývá motor o výkonu 500 W, který je však elektronicky ponížen na 250 W.

Podobné to je i s rychlostí, která je omezena na 25 km/h, přičemž motor samotný zvládne i 40 km/h. Tento model je 1960 mm dlouhý a v nejvyšším místě naměříte 1100 mm. Díky své šířce 460 mm se vlezete do každé uličky a ani městská špička pro vás nebude žádný problém. 

Řídítka pak mají na šířku 660 mm a najdete je přesně ve výšce jednoho metru. Vzhledem k usazeni sedačky do výše 780 mm, nemusíte nad řídítky držet celou váhu, ale stačí se jen mírně opírat. Nutno dodat, že díky 16palcovým kolům a kvalitním pružinám, se nemusíte obávat stroj využít i do těžšího terénu.

E-mopedy se dodávají s bateriemi o kapacitě 12Ah a 20Ah s možností dokoupení 30- ti Ah baterie. Podle velikosti kapacity baterie se mění i maximální dojezd. Ten se se uvádí od 40 do 80 km, což už postačí i pro plnohodnotný výlet po okolí.

Představujeme E-Moped

Velkou předností pak je možnost vyjmutí baterie, takže si odnesete jen baterku, kterou si v klidu necháte doma přes noc nabít. Plně nabito můžete mít již za 6-10 hodin, váha baterie se pak pohybuje od 12 do 34 kg. Zatímco 30Ah baterie je lithiová, nižší dva modely jsou olovněné, tudíž i výrazně těžší.  Cely skútr pak váží od 68 do 86 kg.

Jde to i bez řidičáku

Elektrický skútr bez řidičáku je nastavený pro převoz jedné osoby, zvládne však na kratší cestu i spolujezdce. Nejvyšší nosnost pak je 120 kg, takže se za řídítka nemusí bát sednout ani statný chlapík. E-moped je tak ideální volbou pro ty, kteří musí dojíždět do práce, pohybují se v rušném městě nebo chtějí jen poznávat krásy okolí.

Díky dálkovému ovládání a zabudovanému alarmu se nikdo nemusí obávat nechat svůj e-moped zaparkovaný jen tak na ulici. Zadní nosič s boxem pak přímo vyzývá k dojetí na nákup. Stroje se nabízejí se standartní zárukou 24 měsíců, u baterie je záruka měsíců 6. Více informací i možnost nákupu najdete na stránkách výrobce – Motoe.cz

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..