Představujeme zabezpečovací systémy se speciálními funkcemi. Kdy je oceníte?

Představujeme zabezpečovací systémy se speciálními funkcemi. Kdy je oceníte?
Představujeme zabezpečovací systémy se speciálními funkcemi. Kdy je oceníte?

Doba kráčí kupředu a technologický vývoj je nezastavitelný, což se v praxi projevuje i v oblasti zabezpečení objektů. Požadavky na ochranu lidských životů, zdraví i majetku rostou a zařízení střežící byty, domy, firmy i rozsáhlé komplexy jsou stále vychytanější. Při dodržení správného postupu a výběru vhodné techniky se fyzická ostraha může snadno postarat o to, že se váš objekt stane pro nezvané hosty nedobytnou pevností.

Odhalení zranitelných míst: Kudy může záškodník proniknout dovnitř?

Na prvním místě stojí ve všech případech bezpečnostní posouzení. Ať už se rozhodnete realizovat zabezpečení bytu, rodinného domu, obchodu, kanceláře nebo komerčních prostor, je nejprve nutné analyzovat stav objektu a pojmenovat potenciální rizika, na základě kterých následně v bezpečnostní agentuře TOP securitypřipravujeme plán zabezpečení.

Představujeme zabezpečovací systémy se speciálními funkcemi. Kdy je oceníte?
CCTV Camera security operating or security camera monitoring in office building.

V případě zabezpečení bytu a rodinného domu postačí pečlivě projít celou nemovitost a sepsat všechny přístupy, skrze které lze do objektu proniknout.

Zabezpečení administrativních budov, průmyslových areálů, logistických center a dalších rozlehlejších komerčních prostor oproti tomu vyžaduje zvláštní přístup – profesionální posouzení bezpečnosti. Jeho cílem je identifikovat hrozby a připravit efektivní řešení pro maximální ochranu osob i majetku, přičemž klíčové je skloubit lidský faktor a technickou stránku zabezpečení. Mezi základní stavební kameny profesionálního posouzení bezpečnosti proto patří:

 • instalace elektronických zabezpečovacích systémů,
 • optimalizace fyzické ostrahy.

Výhody pečlivého zabezpečení objektů se projevují v rovině bezpečnostní i ekonomické. Investice vložené do bezpečnostních prvků sice nejsou zanedbatelné, ale stále jsou tisícinásobně nižší než likvidace případných škod. Navíc, při odborné instalaci zabezpečovacích systémů, můžete ušetřit na pojištění. Více v tomto článku zde.

Přístupové systémy zamezí vzniku průšvihu

V TOP security stávajícím i novým klientům vždy na začátku doporučujeme zaměřit se na prevenci. Předcházet bezpečnostním hrozbám je vždy jednodušší, efektivnější i levnější než řešení vzniklých problémů.

První pojistku, aby se po firmě neproducíroval zloděj nebo jiný záškodník, představují přístupové systémy. Zadávání kódů, přikládání čipů nebo čipových karet při vstupu do areálu je dnes ve většině firem standardem, který však již bohužel nestačí. Nezvaní hosté jsou napřed a umí padělat nejen zmíněné karty a čipy, ale také prolomit vstupní hesla, a dokonce i třeba zfalšovat sken oční duhovky a jiné biometrické identifikátory.

Hledáte-li nejspolehlivější řešení, v současnosti se nám v praxi jako přístupový identifikátor nejvíce osvědčuje sken krevního řečiště sejmutý z prstu nebo celé dlaně. Žilní systém je totiž nezaměnitelný a pro každou osobu zcela unikátní.

Představujeme zabezpečovací systémy se speciálními funkcemi. Kdy je oceníte?
Security alarm keypad with person arming the system concept for crime prevention

Nutnost: Velký bratr, který ostře vidí a zřetelně slyší

Během přípravy profesionálního posouzení bezpečnosti klientům radíme, jak vybrat kvalitní kamerové systémy. Dohled nad prostorem hraje preventivní roli, ale projevuje se i při následném vyšetřování incidentu. „Velký bratr“ v nějaké formě sice dohlíží nad ostrahou řady firem, avšak maximální zabezpečení objektu zajistí pouze moderní kamery se speciálními funkcemi:

 • On-line přenos u moderních kamer umožňuje sledovat záznam kdykoliv a odkudkoliv – i z dovolené se můžete z mobilu na dálku přesvědčit, zda je ve firmě všechno v pořádku.
 • Přenos zvuku zvyšuje pravděpodobnost, že se vám podaří zjistit, co se v prostoru skutečně děje nebo stalo – ať už v živém čase nebo s odstupem ze záznamu. Některé kamery navíc přenášejí zvuk obousměrně; strážný tak může ihned upozornit pachatele, že nemá v prostoru co dělat, anebo zaměstnance varovat před hrozícím nebezpečím.
 • Vysoké rozlišení je naprosto klíčové. Kostičkované video, ze kterého nepoznáte SPZ přijíždějícího vozidla nebo obličej zloděje, je k ničemu. Kamery s nekvalitním záznamem jsou doslova a do písmene vyhozené peníze.
 • Identifikace SPZ a obličeje jde ruku v ruce s vysokým rozlišením a v moderních objektech dnes již často tvoří součást vrátnice.
 • Barevné vidění i v noci oceníte zejména v případě, kdy bude nutné po noční vloupačce potřeba zjistit, jakou barvu oblečení měl pachatel na sobě či zda řídil červené nebo žluté vozidlo.
 • Objektiv s možností zoomu a automatickým ostřením je vybavený tzv. motorizovanými varifokálními čočkami a představuje vychytávku, díky které si strážný může přiblížit záběr do konkrétního zákoutí areálu, zaměřit se na miniaturní detail nebo naopak pořídit panoramatický snímek. To vše odkudkoliv – třeba z pultu centrální ochrany nebo bezpečnostního centra firmy.

Nepostradatelné! Přesně to jsou elektronické zabezpečovací systémy a elektronická požární signalizace

Profesionální fyzická ostraha je velice důležitá. Ale ještě podstatnější je zkombinovat ji s moderní technikou, kterou mají strážní k ruce. Jedině tak svůj provoz s maximální spolehlivostí ochráníte před újmou na majetku, zdraví i životech osob. Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) a elektronická požární signalizace (EPS) by dnes již zkrátka neměla chybět v žádné firmě.

Představujeme zabezpečovací systémy se speciálními funkcemi. Kdy je oceníte?

Pro naše klienty vždy nejprve zanalyzujeme prostorové rozložení budovy i její provoz, a následně určíme, kam nejlépe ústředny, hlásiče, čidla a snímače umístit. Ochranných prvků používaných v rámci EZS a EPS existuje široká škála, přičemž každý z nich má svoje specifické využití. Dle druhu ochrany pracujeme zejména s následujícími prvky:

Způsob ochrany a ochranné prostředky

Prvotní plášťová:

 • infračervené bariéry a závory,
 • mikrovlnné bariéry,
 • infračervená čidla,
 • mikrofonické a štěrbinové kabely,
 • tlakové hadice instalované do země.

Plášťová

 • poplachová skla,
 • ochranné folie a polepy,
 • čidla pro zabezpečení skleněných ploch,
 • mechanické a magnetické kontakty,
 • drátová a vibrační čidla.

Prostorová

 • čidla pohybová, ultrazvuková, mikrovlnná, duální nebo infračervená.

Předmětná

 • čidla chránící zavěšené předměty,
 • kapacitní a otřesová čidla.

Tísňová

 • tísňové hlásiče.

Další

 • tlaková čidla,
 • nášlapné koberce,
 • elektronická požární signalizace
 • detektory kouře
 • snímače teploty.

V rámci služeb TOP security se staráme o profesionální instalaci i podrobné školení vás i vašich zaměstnanců, aby vaše firma, ale i dům nebo byt garantovaly maximální ochranu lidských životů, zdraví i majetku.

AUTOR: Pavel Mikšátko

Mohlo by vás zajímat: Bezpečnostní agentura vám ušetří čas, peníze i starosti

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..