Xbox Series X vs. PlayStation 5: Jaká konzole je lepší?


Xbox Series X vs. PlayStation 5: Jaká konzole je lepší?

+;

V herním světě se v posledních měsících nemluví o ničem jiném než o nových herních konzolách Xbox Series X a PlayStation 5. V obou případech se jedná o vskutku populární, současně i výkonná zařízení, která podporují 4K s rychlostí až 120 snímků za sekundu. V následujících řádcích vám porovnáme Xbox Series X a PlayStation 5, abyste si udělali představu o tom, co jednotlivé modely nabízí.

Výrobci si nechali na herních konzolách záležet, obě totiž přichází s neuvěřitelným výkonem, velkou úložní kapacitou i rychlým SSD diskem. Zatímco Xbox Series S vás nadchne možností rozšířit vnitřní terabajtové úložiště o paměťovou kartu, PlayStation 5 si vás podmaní lepším SSD diskem. Jak je to tedy mezi PS5 vs. Xbox?

PS5 je rychlý a tichý

Pokud přecházíte z modelu PlayStation 4 na nejnovější generaci, rozhodně nebudete zklamaní, ba naopak. PlayStation 5 vás příjemně překvapí rychlým načítáním her, plynulým chodem a okamžitým přechodem z jedné hry do druhé. Vše stojí za SSD diskem s kapacitou 825 GB.

U předchozí generace si hráči stěžovali docela často na hlučnost, ovšem společnost Sony na tomto nedostatku zapracovala. PlayStation 5 je tichý, ani nebudete vědět, že je zapnutý. S příchodem nového modelu spatřil světlo světa i ovladač DualSense s haptickou zpětnou odezvou, což umocňuje prožitek ze hry.

Xbox Series X se skvělou zásobou her

herní konzole Xbox Series X na vás čeká takzvaný Game Pass s hrami. Stačí zaplatit měsíční poplatek a získáte přístup ke stovkám her, což vášnivé hráče nadchne. Ovladač k Xbox Series X nabízí také nějaké menší novinky, například má kompaktnější rozměry, nižší hmotnost a elegantnější design.

Tak neváhejte a pusťte se do výběru herní konzole. Microsoft i Sony vydaly vymazlené stroje s výbornými technickými parametry.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..