Přejete svým blízkým k narozeninám, svátku, na Velikonoce či Vánoce?

Přejete svým blízkým k narozeninám, svátku, na Velikonoce či Vánoce?
Přejete svým blízkým k narozeninám, svátku, na Velikonoce či Vánoce?


Na svou rodinu a nejbližší kamarády bychom rozhodně neměli zapomínat. Pokud se z jakýchkoliv důvodů pravidelně nenavštěvujete, nezapomínejte alespoň na přání k významným dnům – určitě je to potěší!

Zapomenout na narozeniny nebo přání k svátku je ostuda

Určitě už se vám někdy stalo, že jste si nevzpomněli, že má někdo z rodiny, přátel nebo nedej bože partner či partnerka narozeniny nebo svátek. To bylo potom omluv a slibů, že už se to nebude opakovat!

V dnešní moderní době už dávno nepotřebujeme klasický papírový kalendář (ruku na srdce, kdo ho doma opravdu ještě má), kde bychom si všechna důležitá data zaznamenávali, plně postačí být online – na internetu snadno zjistíme, kdo má dneska či zítra svátek, na Facebooku má zase drtivá většina uživatelů viditelný den svého narození. S takovými vychytávkami, které dříve nebyly, je zapomenutí opravdovou ostudou.

Nezapomínejte ani na velikonoční nebo vánoční přání

Existují lidé, kteří z nějakých důvodů neslaví Velikonoce – oblíbený svátek, který je spjatý s návštěvou blízkých a pomlázkou, kdy mají chlapci pro slečny či paní bez ohledu na věk ochotně připraveny spletené vrbové proutky, kterým je šlehají, aby byly zdravé a krásné, a ještě za to dostanou odměnu. Na velikonoční přání bychom však zapomínat neměli, ať už tento křesťanský svátek uznáváme nebo ne. Příklad bychom si mohli vzít u našich sousedů – Poláci sice mají rádi zábavu, zároveň jsou ale silně věřící a Velikonoce jsou pro ně obrovským svátkem, na který v tomto státě prostě zapomenout snad ani nelze.

Co se týká Vánoc, jsou na tom Češi o mnoho lépe, zde už tradice dodržují a na vánoční přání, které vždy obsahuje hlavně klidné a spokojené prožití těchto svátků v rodinném kruhu, se téměř nikdy nezapomíná. Otázkou je, jak tomu bude v budoucnu – stále více obyvatel totiž upřednostňuje místo předvánočního shonu, spojeného s úklidem nebo sháněním dárků dovolenou v teplých krajinách, kde si naopak od všeho odpočinou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.