Přeprava zboží i stěhování. Kdy se hodí papírové krabice a víte, jak věci správně zabalit?

Přeprava zboží i stěhování. Kdy se hodí papírové krabice a víte, jak věci správně zabalit?

Máte internetový obchod, potřebujete poslat poštou křehké věci a nevíte, jak je správně zabalit? Podobný problém se objevuje i při stěhování, kdy je potřeba ošetřit citlivé věci a ideálně je přepravit do cílového místa bez poškození. Podívejte se, jaké krabice zvolit a jak si poradit s co nejlepším zabalením i křehkých předmětů.

Zabalení do několika vrstev a upevnění

Když chcete, aby zboží dorazilo v pořádku i v případě, že dopravce nebude s krabicí zacházet šetrně, musíte ho dokonale zabalit. To se lehko řekne, ale kvalitní obalový materiál často nejsou pouze noviny, kterými danou věc obalíte. Jedná se hlavně o vzduchové výplně, jako je bublinková fólie, vzduchové polštářky či jiná výplň pro utlumení případných nárazů a vytvoření pružného prostředí pro přepravu klidně i skleněných věcí. Tvrdé předměty, které by se mohly vzájemně poškodit svou vahou, nedávejte vedle sebe bez izolační měkké vrstvy. Základem je vytvoření několika ochranných vrstev. Důkladné upevnění první vrstvy okolo výrobku a pečlivé uzavření krabice.

Přeprava zboží pro zákazníka

Majitelé internetových obchodů a příležitostní prodejci si čas od času lámou hlavu s tím, jak co nejlépe zabalit výrobek, aby se po cestě za zákazníkem nerozbil. Kromě vnitřních obalových a izolačních vrstev záleží i na tom, co se použije za krabice. Zvolit si můžete nějaká nestandardní, které najdete doma. Většinou je ale dobré mít připraveny kartonové krabice různých velikostí a typů v závislosti na tom, co hodláte přepravovat.

Balení na stěhování

Papírové krabice oceníme při posílání věcí a také při stěhování. Krabicový systém umí být velmi dobrým pomocníkem, pokud zvládnete jeho přípravu a nepodceníte systém označování. Každou krabici si popište, co se v ní nachází. Velkou pozornost věnujte hlavně balení křehkých věcí, jako jsou sklo, nádobí a elektronika. Nakonec už zbývá jen doufat, že jste vše dokonale zvládli a stěhováci vaši snahu nezničí příšerných zacházením.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..