Jak sušit prádlo v zimě?

Jak sušit prádlo v zimě?

Jak sušit prádlo v zimě?

Sušení prádla je nejlepší venku, kde ho hezky profoukne čerstvý vzduch a netvoří se vlhkost jako ve vnitřních prostorách. Bohužel v zimních měsících se tomu nevyhneme a nezbývá nám, než sušit uvnitř. Přítomnost mokrého prádla logicky zvyšuje vlhkost vzduchu v místnosti, což může způsobit tvorbu plísní. Těmto problémům se můžete vyhnout, stačí jen vědět, jak na to. Jak sušit prádlo v zimě a nedat vlhkosti s plísní šanci?

Nezapomínejte větrat

Pravidelné větrání a tím i cirkulace vzduchu zamezí vzniku plísní a zároveň urychlí usychání prádla.


Odstřeďujte důkladně

Odstřeďování nebo také ždímání, jak se této činnosti také říká, je základ. Pokud to druh praného materiálu dovoluje, nastavte při odstřeďování co nejvyšší otáčky. Jinak se snažte s ohledem na choulostivost některých materiálu nastavit maximum otáček, které jde.

Sušák vyžaduje prostor

Najděte pro sušák vhodné místo, kde nebude nalepený na zdi nebo na topení. Zeď by od mokrého prádla chytala vlhkost, a když bude stát u topení, zbytečně se orosí okna. Ideální je takové míst, kde bude neustále kolem sušáku proudit vzduch.

Lapače vlhkosti

Jestliže se u vás pere častěji než jednou či dvakrát týdně, pak je ideální investovat do lapačů vlhkosti, které zachytí přebytečnou vlhkost. Jakmile se přece jen plíseň objeví, snažte se jí co nejrychleji zlikvidovat pomocí speciálních přípravků proti plísni (např. Savo).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.