Příčku ze sádrokartonu zvládnete postavit i sami

Příčku ze sádrokartonu zvládnete postavit i sami
Příčku ze sádrokartonu zvládnete postavit i sami

Nároky na kvalitu bydlení neustále stoupají. V době našich babiček děti nezřídka sdílely ložnici s rodiči, dnes je běžným standardem dětský pokoj. Klademe důraz na soukromí naše i potomků a dovolují-li nám to prostorové dispozice, rádi dopřejeme vlastní místnost nebo alespoň koutek opticky oddělený od okolí každému z dětí. Mnohdy ale musíme byt nebo dům potřebám rozrůstající se rodiny přizpůsobit i stavebně.

Sádrokarton je skvělým řešením pro úpravy interiéru

Mnozí z nás využívají k přepažení místností nebo oddělení pracovního koutku od zbylé části pokoje skříně či police. Toto řešení ale není dokonalé a často ani nepůsobí esteticky. Se sádrokartonem přitom lze snadno a rychle zbudovat příčky, které jsou k nerozeznání od stěny. Můžeme tak snadno vytvořit z jednoho pokoje dva nebo se pustit i do větší rekonstrukce. Nemusíte se ani bát výše investice; pokud si nainstalujete sádrokarton svépomocí, ušetříte značnou sumu za odbornou montáž. Instalace sádrokartonu je přitom poměrně jednoduchá a v přijatelné kvalitě ji zvládne každý zručnější kutil. A ani za materiál neutratíte žádnou horentní sumu.

Kde sádrokarton pořídím a jaký typ je vhodné zvolit?

Bude nám stačit alespoň základní řemeslná zručnost, základní nářadí a seznámení se postupem montáže. Materiál zakoupíme najednou v hobby marketu nebo ve stavebninách. Důležité je vybrat správný typ sádrokartonu; tam, kde je třeba kvalitní zvuková izolace, použijeme modré desky. Do místností se zvýšenou vlhkostí volíme zelené, všude jinde budou stačit bílé.

Jak nainstalovat sádrokarton svépomocí?

Prvním krokem je sestavení rastru a jeho připevnění ke stěně. Konstrukci z kovových profilů k ní upevníme samonatloukacími hmoždinkami. Poté k rastru pomocí samořezných vrutů upevníme sádrokortonové desky, mezi něž vložíme izolaci. Nakonec tmelem utěsníme všechny spáry mezi jednotlivými deskami i v místě napojení na stěnu, strop a podlahu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..