Jak připravit chalupu na zimu?

Jak připravit chalupu na zimu?

Jak připravit chalupu na zimu?

Podobně jako zahradní nábytek či zahradu, je potřeba zazimovat také chalupu a to dříve, než se objeví první mrazíky nebo sníh. Zároveň je nezbytné jí zabezpečit proti nezvaným návštěvníkům v podobě hlodavců atd.  Jak chalupu chránit?

Voda a příslušenství

Začněte tím, že uzavřete přívod vody a vypustíte vodu ze všech nádrží. To samé platí také o bojleru a veškerých trubkách. Do nádrže, která je u záchodové mísy je dobré nasypat dostatečné množství soli, což by mělo bránit zamrznutí vody (čím více soli, tím lépe).

Elektrické spotřebiče

Všechny spotřebiče, které na chalupě máte, je potřeba vypnout ze zásuvky a pokud to jde, tak tam rozhodně ty dražší kousky nenechávejte jen tak. Buď je někam schovejte, nebo si je rovnou vezměte domů, zvlášť když jde o nějaké cennější druhy spotřebičů.


Ledničku rovněž odpojte od elektrické sítě a vykliďte zbylé potraviny. Pak vezměte octovou vodu a důkladně ledničku omyjte. Nechte jí oschnout a poté přeložte ručník nebo utěrku, případně hadřík a přivřete ho do dvířek. Tím zabráníte tomu, aby se dvířka zavřela, a chladnička bude moci odvětrávat celou zimu.

Potraviny

Jídlo je velkým lákadlem pro hlodavce, a jestliže nechcete, aby vám přes zimu nějaká ta hlodavčí rodinka zavítala do chalupy, zbavte se veškerého jídla ze spíše i z kuchyňských skříněk. Pokud hodláte na chalupě nechat trvanlivé potraviny, vždy je uzavřete do nádob ze skla, eventuálně i z plastu.

Na co nezapomenout?

Peřiny nikdy nezapomeňte položené jen tak volně na posteli, vždy je zavěste někam do volného prostoru nebo je uzavřete do vakuových pytlů a odsajte vysavačem vzduch. Jinak si z vašich peřin udělají hlodavci svůj malý ráj.

Dříve než chalupu zcela uzamknete, je dobré promazat všechny zámky silikonem, nebo použít nemrznoucí vazelínu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..