Proč chodit do sauny?


Proč chodit do sauny?
Proč chodit do sauny?

Sauna si získala mnoho příznivců, nejen díky tomu, že dokáže naše tělo povzbudit, zbavit únavy, dodat chybějící energii, pomůže s bojem proti nemocem a také splínům. Existuje však i několik dalších důvodů, proč je dobré do sauny chodit.

Zdravé teplo

O tom, že je v sauně teplo není pochyb. Rozdíl je v tom, že je suché a dokáže tělo prohřát skrz na skrz. Důležité je, abyste se předtím, než půjdete do sauny, co nejvíce napili, čímž docílíte pořádného pocení. Když se napijete až v průběhu saunování, je pozdě.

Pomoc s hubnutím

Vedle posilování imunity, zbavování únavy a zlepšení celkového zdraví i obranyschopnosti organismu, se budete díky pocení snáze zbavovat i přebytečného tuku. Sauna vám dokáže pomoci s tím, aby vaše tělo fungovalo lépe.


Místo k seznámení

Stejně jako muži, i ženy rády navštěvují saunu. Je to skvělé místo, kde se můžete seznámit s novými a zajímavými lidmi. To, že na sobě nikdo nebudete mít plavky je bezpředmětné a nesmíte se tím stresovat. V sauně jde stydlivost stranou, neboť při použití plavek se snadno zapaříte na těch nejintimnějších místech. Vystačíte si s obyčejným dlouhým prostěradlem, které je k dispozici před vstupem do sauny.

Drbárna

Můžete si popovídat o čemkoliv, ať už jde o výprodej v obchodech, recept na oblíbený pokrm, tip na kvalitní krém a podobně. Přestože se mluví velmi potichu, stihnete toho během celého procesu spoustu.

Posílení sebevědomí

Jste nespokojeni se svým tělem a neustále se podceňujete? Šli jste do sauny a najednou jste tam zahlédli někoho, o kom jste se až do teď domnívali, že je pod oblečením naprosto dokonalý? A teď najednou sedíte v sauně a vy zjistíte, že má stejné, ne-li větší nedostatky než vy. Neříkejte, že to neposílí vaše sebevědomí, když najednou poznáte skryté vady na kráse místního idolu.

Relax a odpočinek

Jakmile absolvujete tři poctivá kolečka (prohřátí, ochlazení), budete se cítit zpomaleni, vláční, ale velmi příjemně unaveni. To se změní, hned následující den, kdy budete přímo nadupaní novou energií a váš den bude mnohem příjemnější.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..