Proč jsou infrazářiče nejlepším způsobem vytápění?

Proč jsou infrazářiče nejlepším způsobem vytápění?
Proč jsou infrazářiče nejlepším způsobem vytápění?

Co si představíte pod vytápěním? Někteří si představí ústřední topení, jiní radiátor, kotel nebo třeba krbová kamna, ve kterých plápolá oheň. Všechny tyto zdroje tepla mají jedno společné, neefektivně ohřívají váš interiér. Jedná se o konvekční způsoby vytápění a ty mají mnoho nedokonalostí. Neohřívají místnost, ale vzduch, který proudí po místnosti a víří prach. To může způsobovat nepříjemné komplikace alergikům. Toto teplo je nerovnoměrné, někde máte teplo a někde zase zimu.  Stačí otevřít okno a teplo je za chvíli pryč. Jiné je to s infračerveným vytápěním, které tyto nedostatky nemá.

Co je vlastně infračervené vytápění?

Že ho neznáte? Ale ano, znáte. Infračervené záření je nejpřirozenější zdroj tepla, protože tvoří polovinu slunečních paprsků a produkuje ho i oheň. Je to zdravé záření, které vám zajistí příjemné teplo, které cítíte tehdy, když jste na sluníčku. Infrazářiče neohřívají vzduch, ale všechny předměty a stěny v interiéru, teplo tedy neproudí z jednoho místa, ale sálá rovnoměrně ze všech stran. Pocitová teplota je u tohoto vytápění až o 2-3°C vyšší než u ostatních druhů vytápění, není tedy potřeba tolik topit. Často se označuje za vytápění budoucnosti, protože se předpokládá, že bude postupně vytlačovat ostatní druhy vytápění, Používá se dokonce i na vesmírných stanicích a na výletních lodích.

TIP: Jednotky řízeného větrání zvýší kvalitu pobytu ve vaší domácnosti a sníží účty za teplo.  

Proč jsou infrazářiče nejlepším způsobem vytápění?

Pokud jste infrazářiče ještě nikdy nevybírali, měli byste se zaměřit především na kvalitu a účinnost. Tu vám zajistí infrazářiče rakouské výroby Heat4All, které mají účinnost 99,9 %. Fascinující je jejich vzhled. Nevypadají ani trochu jako topení. Nabízí se vám v podobě moderních obrazů do interiéru můžete si vybrat z nespočtu různých podob obrazů. Jen si představte, že vám obrazy vytápí interiér. V koupelně mohou mít tyto panely podobu zrcadla a v kancelářích zase mohou mít třeba podobu stropního osvětlení. Vaše možnosti jsou široké, tyto panely můžete pořídit díky eshopu Elimstore.eu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..