Proč jsou školní batohy lepší než ty ze sportovního obchodu?

Proč jsou školní batohy lepší než ty ze sportovního obchodu?

Zatímco prvňáčci pyšně nosí aktovku, žákům druhého stupně už školní batoh vnutíte jen stěží. Budou chtít nosit spíš nějaký módní batůžek, případně batoh od sportovní značky. Na střední a vysokou ať si ho klidně nosí, ale na základní škole je ještě důležité, jak se chovají ke svým zádům.

Každá dobrá školní aktovka pro prvňáčka má polstrovaná záda, reflexní prvky, je odlehčená, chlubí se veselým motivem a několika kapsami pro snadnější organizaci pomůcek. Děti jsou z toho všeho zpočátku nadšené, i když obvykle ve druhé či třetí třídě nastane období vzdoru, kdy už jim aktovka přijde moc dětská. Pak je na čase přesedlat na školní batohy a u těch zůstat raději po celou základní školu.

V čem jsou školní batohy jiné než ty sportovní?

Sportovní batohy jsou zpravidla určené k tomu, aby si v nich dítě nosilo láhev s pitím, boty a oblečení, případně jídlo na nějaký výlet. Nejsou uzpůsobené k tomu, aby v nich školák denně přenášel těžké učebnice. Z toho důvodu zpravidla nemají zpevněná záda, což je hlavní kámen úrazu. Na základní škole je dítě ještě stále ve vývinu a jistě nestojíte o to, aby se mu záda vyvíjela křivě. Nesprávné batohy tomu ve velkém napomáhají.

Kromě toho má sportovní batoh často jen jednu či dvě kapsy, dítě tak musí nosit dohromady sešity, penál, svačinu a v mnohých případech i notebook. Školní či studentský batoh má kapes víc, je uzpůsobený velikosti sešitů.

Studentský batoh může být i stylový

Hlavním důvodem, proč děti na druhém stupni nechtějí klasické školní batohy, je design. Ty sportovní jim připadají více „cool“. Ukažte jim však školní batohy pro 2. stupeň od české značky STIL. Mezi nimi si vyberou i starší děti, navíc je koupíte téměř v každém českém papírnictví. Pro menší děti jsou skvělé také sety STIL obsahující kromě batohu penál, box, zástěrku, peněženku i jiné školní potřeby ve shodném designu.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..