Proč konzumovat šťávy a smoothie?


Proč konzumovat šťávy a smoothie?
Proč konzumovat šťávy a smoothie?

O šťávách a smoothie je známo, že nám umí dodat chybějící vitaminy a zároveň s nimi i potřebnou energii. Každý den bychom měli sníst 5 kusů ovoce a zeleniny. U řady lidí to bývá dost často problém, tehdy nastává čas šťáv a smoothie. Co se týká poměru, měli byste vypít každý den 75% zeleninových a 25% ovocných šťáv.

Čas konzumace

Ovocné šťávy je lepší pít ráno, protože tekuté ovoce se vstřebá až 4x rychleji než když ho jíme v pevné podobě, takže takový nápoj strávíte během několika minut, díky tomu je okamžitě doplněna energie, za což můžeme poděkovat sacharidům, jež regenerují svaly i celý organismus.


Zeleninové šťávy můžete konzumovat kdykoliv, bez ohledu na to, jestli je ráno nebo odpoledne, protože obsahují mnohem méně cukru než ty ovocné, takže jsou pro tělo výhodnější.

Vhodné druhy ovoce a zeleniny

  • Brokolice
  • Špenát
  • Cuketa
  • Chřest
  • Řapíkatý celer
  • Okurka
  • Lilek

Tmavě zelené druhy zeleniny jsou důležité proto, že obsahují chlorofyl. Pokud jste v přípravě šťáv začátečníkem a nejste ještě na jejich chuť zvyklí, přidejte do nich kousek sladkého plodu, jako je mrkev, jablko nebo červená řepa.

Rozdíl mezi šťávou a smoothie?

V průběhu odšťavňování, při kterém se šťáva připravuje, se odděluje vláknina. Naopak když chystáme smoothie, tak je vláknina stoprocentně zachována. Pokud někdo trpí na zácpu, problémy s trávením a rovněž s vyprazdňováním, je pro něj smoothie jako stvořené. Pro tyto procesy v těle je pravidelná konzumace vlákniny zcela nepostradatelná.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..