Proč nosit šálu?


Proč nosit šálu?
Proč nosit šálu?

Přestože se najde řada lidí, kteří považují šálu či šátek za přežitek, pro většinu z nás je to vhodný módní doplněk, který uvítáme zejména v zimním období, kdy není o nepříznivé počasí nouze. Vedle zimních bund nosíme slušivé, ale hlavně teplé šály a šátky. Nejen, že nás zahřejí, ale zároveň dodají šmrnc a některé i eleganci. Proč šály nosit?

Vhodný doplněk

Šála funguje na stejném principu jako šperky, náhrdelníky, kravaty a podobně. Oživují jindy mdlé oblečení, které bývá i velmi nudné. Kdo nechce šálu vázat kolem krku, může jí úplně klidně uvázat na kabelku.


  • K tmavším odstínům oblečení, zejména v šedé či černé barvě je vhodnější pestrobarevná šála, případně šátek.
  • Jestliže nosíte vzorované oděvy, pak rozhodně zvolte jednobarevnou šálu, jinak bude mix vzorů spíše pro zlost.

Oživení svršků

Bez ohledu na to, jestli se navléknete do bundy, kabátu nebo ponča, vždy můžete takový svršek oživit vhodným šátkem či šálou. Když takový doplněk umístíte za límec, sundáte jej snadno i se svrchním oděvem a nemusíte ho pracně sundávat z krku. Šálu i šátek vždy vybírejte tak, aby byl vhodný i pro spodní vrstvy oblečení, kterými jsou košile a svetry. Měli byste ladit i svými vlasy a vhodným líčením.

Délka šály

Záleží jen na vás, jak dlouhou šálu budete nosit, ale pokud chcete zakrýt nedostatky postavy, zejména když máte nadváhu, pak je lepší delší šála. Zejména když máte větší bříško, tak je dobré šálu zatočit kolem krku a její konce nechat padat do klína, aby se břicho zakrylo.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..