Proč si dopřát každý den hrst ořechů? Jejich benefity budete překvapeni!

Proč si dopřát každý den hrst ořechů? Jejich benefity budete překvapeni!

Jedna polovina lidí má obavy zařadit do jídelníčku ořechy kvůli tomu, že přibere a druhé vadí kousky oříšků, které zůstávají za zuby. Najdou se i takoví, co nemohou oříšky pokousat, a právě pro ty jsou určena ořechová másla. Ať už je to jakkoliv, tato pochutina je zdraví prospěšná a je nedílnou součástí pestré stravy.

Ořechy, jako jsou kešu, mandle, arašídy, pistácie i dobře známé lískáče a vlašáky, se pyšní nezaměnitelnou chutí. Klidně je můžete pojídat jen tak, či je přidat do lahodné bábovky a domácí müsli tyčinky.

Vlašské a lískové oříšky

Čechy oblíbené vlašské ořechy jsou plné bílkovin i antioxidantů. Pokud si je dopřejte, nebudete mít po delší dobu hlad, protože podporují pocit sytosti. Říká se, že by je měly konzumovat ženy v těhotenství, to vše pro lepší pohodu duše a pěknou pleť miminka. Lískové ořechy ohromí nezaměnitelnou chutí i tím, že obsahují mononukleární tuky. Tyto tuky udržují správnou hladinu cukru a cholesterolu v krvi. V neposlední řadě jsou v nich zastoupeny vitamín E a vápník.

Mandličce nikdo neodolá

Dokonalé mandle jsou zdrojem vlákniny, vitamínu E či antioxidantů. I mandle dokážou snížit hladinu cukru v krvi a dá se z nich vyrobit třeba lahodné mandlové mléko. Málo kalorické pistácie jsou jako stvořené pro ženy, které chtějí zhubnout a nemíní se omezovat. Navíc do sebe dostanou vitamín A, B i E. Kešu oříšky zaujmou obsahem železa, zinku i hořčíku. Věřte, že vám to po nich bude lépe myslet a posílíte i svůj zrak! Nakonec jsme si nechali arašídy neboli buráky, ty miluje snad každý! Jen si dávejte pozor na to, abyste jich nesnědli mnoho. Jsou zdraví prospěšné, ale může vám být po nich špatně od žaludku.

Pokud byste chtěli zkusit něco nového, ochutnejte ořechová másla, která jsou dostupná za příjemné ceny a můžete z nich vyrobit svěží koktejl, smoothie, dip do zeleninového salátu, delikatesní zákusek i tahiti zálivku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..