Program na 2D technické kreslení – poznejte GstarCAD Professional

Program na 2D technické kreslení - poznejte GstarCAD Professional
Program na 2D technické kreslení – poznejte GstarCAD Professional

GstarCAD Professional představuje program, který umožňuje pracovat ve 2D pracovním prostředí. Jedná se zároveň o nejpopulárnější volbu pro běžné uživatele, neboť představuje cenově dostupnou alternativu za jiné programy. Přesto disponuje skvělými nástroji pro vytvoření precizního 2D technické výkresu vysoké kvality. Jaké jsou charakteristiky tohoto programu?

Poznejte výjimečný 2D program pro kreslení GstarCAD Professional

GstarCAD Professional je program pro technické kreslení ve 2D rozhraní, který je vhodný pro různé profese . Jedná se o jeden z produktů v rámci značky GS Soft programů v dostupné ceně a kvalitním provedení. Mezi další verze patří například GstarCAD Standard, či specializované GstarCAD Architecture a GstarCAD Mechanical . Společnost také poskytuje různé nástavby pro jednotlivé programy.

GstarCAD Professional patří mezi CAD programy , kde najdete všechny funkce levnější verze GstarCAD Standard obohacenou o funkce jako lupa nebo dynamické bloky . Mezi základní funkce tohoto programu patří precizní rýsování prostřednictvím uchopování významných bodů. Rozměry a tvary lze popsat na základě kótování, které se navíc přizpůsobí i jednotlivým úpravám projektu.

2D CAD program také poskytuje okamžitou odezvu během kreslení či modelování. Výkres si můžete podložit externím souborem a nastavit průhlednost, abyste mohli překreslit některé části výkresu mnohem snadněji. Změny návrhů lze realizovat nesmírně rychle a intuitivně prostřednictvím přehledného pracovního prostředí samotného programu . Mezi výhody samozřejmě patří i možnost ušetřit finance vzhledem k cenové dostupnosti programu a také ušetřit čas při produkci výkresů, díky přehlednému pracovnímu prostředí. Může tak nahradit i velký AutoCAD LT .

I přesto, že tento program se orientuje na 2D rozhraní, můžete v něm vytvářet i zajímavé 3D návrhy . Ty představují bonusovou funkci v rámci balíčku GstarCAD Professional. 3D modely můžete vytvářet na základě kombinování těles a jejich sjednocení, odečítání či průniku. Navíc získáte jednotlivé parametry vzniklých těles. Můžete si je také interaktivní zobrazit v různých vizuálních stylech . I díky těmto vlastnostem se jedná o velmi praktický program, který je konkurenceschopný i pro velké programy celosvětového formátu jakým je například AutoCAD .

Vylepšení GstarCAD Professional 2022

Kromě základních funkcí, které jsme shrnuli v první části článku, je důležité poukázat i na další vylepšení, kterými tento program disponuje. Vylepšení se realizují pravidelně a tak jsou i neustále dostupné nové aktualizace, které si mohou uživatelé individuálně stáhnout . V roce 2022 se například program výrazně zlepšil v oblasti rastrů – vznikl nástroj pro rastry, který umožňuje využívání více formátů obrázků.

Mezi další taková vylepšení patří například vylepšení v oblasti tisku pro formáty, ale rovněž i vylepšení vykreslení s průhledností, rastrových obrázků, a také funkce stínovaného vykreslení. Díky těmto částečným zlepšením je výsledný efekt vykreslení mnohem preciznější. Verze 2022 nabízí také vylepšení kótovacích nástrojů, multi-čar, nástrojů hladin, nástrojů skupin a množství dalšího.

GstarCAD Professional představuje program, který je vhodný pro efektivní praktické použití při kreslení technických výkresů. Umíte pracovat precizně ve 2D rovině a získat vysoce kvalitní výsledný výkres. Navíc můžete touto cestou ušetřit jak finance, tak i váš čas.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..