Jak prospívá taneční terapie?

Jak prospívá taneční terapie?

Jak prospívá taneční terapie?

O důležitosti pohybu snad není ani pochyb a díky tanci to pro nás může být příjemnější. U starších lidí může tanec pomoci proti poklesu svalové síly, zlepšuje náladu a zkvalitňuje zdraví, zároveň může zpomalit stárnutí a z aktivního šedesátníka může být rázem člověk v lepší kondici, než třicátník bez pohybu.

Co je základem taneční terapie?

Terapie v podobě tance se těší velké popularitě hlavně u seniorů. Cvičí se různé sestavy, které odpovídají schopnostem různých věkových kategorií na různou rytmickou hudbu. V průběhu cvičení, jež napodobuje tanec, se procvičí jednotlivé části celého těla a zkoordinují se pohyby a paměť. Díky těmto tanečkům se fyzický i psychický stav seniorů zlepšuje, podporuje jejich sebevědomí a dochází k posílení jejich sociálního kontaktu s jinými lidmi.

Ruku v ruce s taneční terapií kráčí i muzikoterapie, díky čemuž je u seniorů zachována soběstačnost. Tato forma terapie se může dokonce používat u lidí postižených demencí, na invalidním vozíku, ale také u seniorů, kteří jsou již v pokročilejším věku.

Souznění duše a těla

Říká se, že bolavá duše se pozná i na těle, protože člověk, který je vyrovnaný působí na své okolí šťastně. Tanec je již od pradávna oblíbenou formou zábavy, ale také součást mnoha rituálů. Díky tomu má svou stabilní tradici a taneční terapie se stala uznávanou psychoterapií. V dřívějších dobách se tanec používal k přivolávání slunce a deště, ale také při námluvách druhé polovičky.

Princip taneční terapie

Každý, kdo se této terapie zúčastní, se naučí vyjadřovat své vnitřní pocity skrz své vlastní tělo. Pomůže jim to překonat přirozenou stydlivost, ale i spoustu dalších problémů. Jakmile jsou tyto základní zábrany překonány, mají za sebou první z mnoha kroků, které vedou k úspěchu taneční terapie.


Čím taneční terapie pomáhá?

Tancem se dají vyjádřit různé skryté emoce, jež v sobě člověk zadržuje a škodí tak svému zdraví. Příkladem může být třeba hněv, což je negativní emoce, a pokud ji v sobě dusíme, má to velmi špatný dopad na naše zdraví. Nejúčinnější technikou jak se těchto špatných emocí zbavit je právě taneční terapie, která se může zaměřit na jednotlivce, ale klidně i na celou skupinu. Kombinuje se tanec s prvky dramatické výchovy. O každé sestavě si rozhoduje psychoterapeut, který skupinu vede. V průběhu terapie se ventilují obrovské emoce, díky kterým je každý jedinec navrácen až ke kořenům, někdy až k pravěkému ohni, aby se snadněji dokázal vypořádat se všemi svými problémy, které ho v moderní době trápí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..