Proč je důležitý pohyb?


Proč je důležitý pohyb?
Proč je důležitý pohyb?

Spousta lidí se domnívá, že stačí pouhá změna jídelníčku, na který přidají ovoce a zeleninu a hned začnou hubnout, což je omyl. Úprava stravy je pouze první krok, za nímž následuje krok druhý a to je pohyb. Není nutné to s pohybem přehánět, ale přece jen budete muset svůj styl života lehce pozměnit. Bohatě postačí, když si na seznam svých denních úkolů připíšete 30 minut pravidelného pohybu a budete to dodržovat každý den.

Pohyb je základ

Stačí i pár maličkostí, které budete dělat jinak, aby vaše tělo zaznamenalo nějaký pohyb. Zkuste třeba místo jízdy výtahem vyjít po schodech a snažte se co nejvíce chodit pěšky všude, kde je to možné. Skvěle prospívají také procházky přírodou, kdy nasadíte svižnější tempo chůze. Pokud vám zdravotní stav rychlejší chůzi nedovoluje, můžete zkusit provozovat tzv. nordic walking, kdy vám budou speciální hůlky dodávat potřebnou oporu a stabilitu během chůze.


Kupte si psa

Přijde vám to možná směšné, ale mazlíček vás k pohybu donutí, neboť bude potřebovat pravidelné vycházky a to bez ohledu na počasí. Nebude ho zajímat, že se vám nechce, protože prší a vy tak budete mít dostatečný pohyb. Nesmíte procházky šidit s tím, že vyběhnete jen přes ulici, ale skutečně věnovat venčení minimálně 30 minut. Důležitá je pevná vůle a pravidelnost. Pokud je to možné, můžete si na venčení vzít kolečkové brusle.

Co ještě přispěje k pohybu

  • Jízda na kole
  • Jóga
  • Plavání
  • Tanec
  • Běh
  • Sport (např. tenis, squash, basketbal atd.)

Jestliže patříte k těm jedincům, kteří si rádi dopřávají dobré jídlo, aniž by se omezovali, pak si zkuste pořídit menší nádobí, díky čemuž můžete sníst plný talíř jídla bez výčitek svědomí, že jste se přecpali. Dobré je také po ránu vypít sklenku vlažné vody, do které vymačkáte šťávu z citronu. To pomáhá nastartovat organismus a také to úspěšně podpoří vyprazňování.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..