Jak funguje poštomat


Jak funguje poštomat

Poštomat – Jistě jste tuto revoluční službu od České Pošty v oblasti doručování zásilek zákazníkům viděli někde na ulici. Co to ten Poštomat vlastně je a jak funguje ? Na to se nyní podíváme.

Co je to poštomat

Poštomat je místo kam může odesilatel uložit zásilku společně s její cenou kterou má příjemce zaplatit při převzetí. Poštomat je k dispozici nonstop, jedná se o automat který se dostává na čím dál tím více míst kde není buď pošta k dispozici, nebo je daleko.


Jak poštomat funguje

Na začátku všeho je objednání zásilky, poté následuje podání a doručení (to obvykle trvá do 1 a někdy i 2 dnů) do Poštomatu (obvykle doručují běžní kurýři jako je DHL, Česká Pošta, Intime aj.), zároveň při vkládání do boxu nastaví doručovatel cenu za zásilku kterou má adresát při předání zaplatit (pokud je to potřeba, pokud ne částka se nezadává). Po doručení do Poštomatu dorazí příjemci SMS a e-mailová zpráva o dostupnosti zásilky společně s adresou Poštomatu.

Jak probíhá převzetí zásilky

Příjemce do Poštomatu zadá číslo zásilky, načtou se informace o ceně zásilky, umístění v boxu a poté je (pokud je zásilka na dobírku) potřeba zaplatit, zde je bohužel jediná možnost – platba kreditní kartou. Po zaplacení dostanete stvrzenku a otevře se box se zásilkou.

Zjistěte si jaké je PSČ ve Vámi hledaném měsně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..