Jak na jarní očistu organismu?


Jak na jarní očistu organismu?
Jak na jarní očistu organismu?

Léto už klepe na dveře, takže byste s jarní očistou neměli moc dlouho otálet a pustit se do ní co nejdřív, abyste se na letní měsíce nachystali co nejlépe. Zkuste několik jednoduchých rad, které vám pomohou cítit se lépe, být svěží a navíc se vám bude zdát, že jste omládli.

Co pomáhá?

Správné dýchání

Většina z nás dýchá špatně, aniž by si to vůbec uvědomili, někdo to neumí a jiní na to prostě zapomínají. Povrchní dýchání je k ničemu, musíte dýchat do břicha. Není na škodu, zaskočit na pár lekcí jógy či pilates, kde vám s dýcháním mohou snadno poradit. Pokud se vám nechce nikam chodit, najděte si návod klidně na internetu a učte se správně dýchat sami doma.

Pitný režim

Bez něj to prostě nejde, je důležitý, ať se nám to líbí nebo ne. Pít můžete čistou vodu, neslazené či ovocné čaje či minerálky. Hlavně se musíte vyhýbat slazeným nápojům, pokud možno se snažte omezit či úplně vynechat kávu a černý čaj. Dodržujte pravidelný rytmus pití, aniž byste měli pocit žízně. Stačí jen po malých doušcích, ale pravidelně. Mějte stále po ruce sklenku s vodou, konvičku s čajem a uvidíte, že vás to samo bude lákat častěji se napít. Ráno až vstanete, začněte tím, že vypijete sklenku teplé vody s citronem. Tím nakopnete svůj organismus na vyšší obrátky a tělo bude rychleji spalovat tuky.

Chraňte si oči

Ne vždy si to uvědomujete, ale i oči potřebují čas na odpočinek. Koukání do počítače, na televizi, čtení a podobné činnosti, to vše oči velmi namáhá a unavuje, čímž trpí. Proto si zaskočte do lékárny Praha a pořiďte si oční kapky na suché a unavené oči. Každý večer si oči vykapejte, abyste jim dali šanci na regeneraci.


Jídelníček

Na několik dní (pár týdnů) se pokuste omezit mouku, maso a cukry, mléčné výrobky si můžete dopřát jen dopoledne. Změnu poznáte hned, jak přestanete jíst mouku, organismus bude pracovat lépe a dokonce se vám podaří i něco shodit. Pečivu se zcela vyhněte, to je největší nepřítel.

Kořeněná jídla

O kořeněných jídlech je známo, že jsou zdraví prospěšná. S očistou těla to je stejné, zařaďte na seznam koření, které používáte vedle česneku a pepře také zázvor, koriandr a kurkumu. Nebojte se je přidat jak do teplých tak do studených pokrmů. Pro váš organismus budou balzámem, protože díky přírodním antioxidantům vás nebude trápit nadýmání, pálení žáhy či bolest břicha.

Spánek

Je sice důležitý, ale nic se nesmí přehánět, postačí vám 6 až 8 hodin spánku každý den. Pamatujte si však, že čím později půjdete spát, tím je spánek méně kvalitní. Díky tomu nevyužijete všechny jeho pozitiva, jako prodloužení života, zmírnění stresu a zlepšení paměti. Nezapomeňte také na kvalitní matraci, jinak váš spánek příliš valný nebude.

Cigarety a alkohol

Vašemu tělu neuškodí, když si každý večer dáte sklenku vína. Rozhodně nepijte tvrdý alkohol a snažte se přestat kouřit aspoň během očisty. Pokud nemůžete přestat úplně, snižte svou dávku nikotinu každý den o polovinu.

Barevné jídlo

Přijde vám to možná jako nesmysl, ale věřte, že barvy dokážou divy. Čím více barev vaše jídlo obsahuje, tím větší z něj budete mít požitek. Důležité je, abyste použili co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny. Vyvarujte se mražených pokrmů. Konzumujte hlavně petržel, hrušky, jablka a citrony. Můžete přidat také mandle. Změna jídelníčku prospěje víc, než myslíte, tyto potraviny se postarají o to, že se nebudete cítit překyselení a zvýší se přísun hořčíku a kalcia, což je prospěšné pro klouby, kosti, zuby i vlasy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..