Půjčit si v bance nebo se raději informovat o možnostech nebankovního sektoru?


Půjčit si v bance nebo se raději informovat o možnostech nebankovního sektoru?


Jednoduše, transparentně a během krátké chvíle. I tak si lze v moderní době půjčit peníze, stačí si jen vybrat odpovídajícího poskytovatele, se kterým půjde všechno mnohem snáz než kdy jindy. Půjčky jsou záležitostí pro všechny od osmnácti let věku, kteří mohou doložit trvalý příjem. Může jít i o peněžitou podporu v mateřství nebo výměru penze, tomu se meze skutečně nekladou.

Jednoduchá administrace, půjčíte si už během několika málo minut

Administrativní proces spjatý s nebankovní půjčkou je záležitostí pár okamžiků. V bance to bude zajisté trvat trochu déle, ale i tak se zde udály v posledních letech jisté změny, díky kterým se snížila míra úvěrové byrokracie. Nikdo nechce potenciálního klienta zbytečně zpovídat, aby se snad nezalekl nadmíry papírování a neodešel jinam. Takže bankovní nebo nebankovní?

Předností bankovní půjčky je mimo jiné to, že:


  • Dostanete relativně nižší úrok než v nebankovním sektoru.
  • Splácet můžete klidně i několik let, nejde o nic krátkodobého.
  • Seriózní jednání zaručeno, banky mají totiž licenci ČNB.
  • Můžete si půjčit i vyšší částku, třeba v řádu statisíců korun.

Svá plus mají ale samozřejmě i nebankovní alternativy. Těch najdete na našem úvěrovém trhu až několik desítek. Vyplatí se hlavně v případě, že chcete krátkodobou půjčku, a to, pokud možno co nejdříve. V bance budete čekat, ale v nebankovním sektoru nic podobného nehrozí a peníze přijdou na váš účet už třeba během příští čtvrthodinky.  Takže stačíte zrovna dojít k bankomatu. A to už je jistě dost atraktivní, že?

Co je to úrok a RPSN?

Bankovní půjčky také nabízí poměrně malý výběr, v nebankovním prostoru bude vždy v principu více nabídek, celý tento svět je totiž výrazně pestřejší. Můžete si půjčit třeba i jen tisícovku a nebude to žádný problém. Můžete mít záznam v registru, banka odmítne půjčit a opět – žádný problém v nebankovní sféře. Půjčka je prostě fenoménem, ať si ji sjednáte v bance nebo s nebankovní institucí. Vytrhne trn z paty, když to zrovna nejvíc potřebujete. Pomůže v nouzi a v případě, že ji včas splatíte, je tu možnost takzvané první půjčky zdarma. Splatit dluh během čtrnácti dnů a neplatit žádné úroky, prostě skutečný moderní hit!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..